KommuneProfilen ... Statistikk og Nøkkeltall for din kommune    

Skip Navigation Links
> Befolkning Framskrivninger > 2040  
Modulen viser statistikk og nøkkeltall fra SSBs befolkningsframskrivninger i kommuner og regioner. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.  Framskrivninger fra juni 2018.
Velg region til høyre i det grå feltet nedenfor.
For å avgrense valget kan du først velge fylke i valgboksen til venstre.
Moduler for andre temaområder finnes fra den blå menyen ovenfor.
Flere moduler om Befolkning på www.kommuneprofilen.no  
Skip Navigation Links
DinKommune
Sammenlikne
 
  
    Velg fylke >>
   

   
 
Velg region/kommune  >>>


 

  1. Befolkningsutvikling til 2040. Ulike alternativer

 
Tabell 1.1. Befolkningsutvikling 2000-2040. Alternative framskrivninger. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Alternative framskrivninger 2018-2040 
Normal alternativet 
Ingen netto innvandring 
Høy netto innvandrng 
Halden200026 73326 73326 733
Halden200527 58227 58227 582
Halden201028 77628 77628 776
Halden201530 32830 32830 328
Halden201831 03731 03731 037
Halden202031 42931 28131 467
Halden202532 65132 04232 838
Halden203033 98132 79634 361
Halden203535 24133 39935 923
Halden204036 35033 79737 454
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 

Befolkning 2000-2040. Alternative framskrivninger
The chart showing Normal series, Ingen innvandring series, Høy innvandring series.
  Befolkningsendring i 5-årsperioder 2018-2040. Normalalternativet
The chart showing Befolkningsendring per 5-år series.
 
 
Tabell 1.2. Normalalternativet. Befolkningsframskrivning. 2018 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall innbyggere 
Endring fra forrige år 
%-Andel av befolkningen i: 
Antall 
Prosent 
Landet 
Eget fylke 
Halden200026 73300,00,59710,77
Halden200527 5828493,20,59910,67
Halden201028 7761 1944,30,59210,59
Halden201530 3281 5525,40,58710,56
Halden201831 0377092,30,58610,51
Halden202532 6511 6145,20,58810,43
Halden203033 9811 3304,10,59210,44
Halden203535 2411 2603,70,59710,46
Halden204036 3501 1093,20,60010,47
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Befolkningsvekst som følge av innvandring - i normalalternativet. 2020-2040
The chart showing Series 1 series.
  Befolkningsvekst som følge av innvandring - med høy innvandring. 2020-2040
The chart showing Series 1 series.
 
 
Tabell 1.3. Høy netto innvandring. Befolkningsframskrivning. 2018 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall innbyggere 
Endring fra forrige år 
%-Andel av befolkningen i: 
Antall 
Prosent 
Landet 
Eget fylke 
Halden200026 73300,00,59710,77
Halden200527 5828493,20,59910,67
Halden201028 7761 1944,30,59210,59
Halden201530 3281 5525,40,58710,56
Halden201831 0377092,30,58610,51
Halden202532 8381 8015,80,58710,43
Halden203034 3611 5234,60,58910,43
Halden203535 9231 5624,60,59210,44
Halden204037 4541 5314,30,59410,44
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Tabell 1.4. Ingen netto innvandring. Befolkningsframskrivning. 2018 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall innbyggere 
Endring fra forrige år 
%-Andel av befolkningen i: 
Antall 
Prosent 
Landet 
Eget fylke 
Halden200026 73300,00,59710,77
Halden200527 5828493,20,59910,67
Halden201028 7761 1944,30,59210,59
Halden201530 3281 5525,40,58710,56
Halden201831 0377092,30,58610,51
Halden202532 0421 0053,20,59310,44
Halden203032 7967542,40,60010,46
Halden203533 3996031,80,60610,49
Halden204033 7973981,20,61110,50
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
 

  2. Gjennomsnittlig alder - ulike alternativer

 
Tabell 2.1. Befolkningens gjennomsnittsalder 2000-2040. Alternative framskrivninger. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Befolkningens gjennomsnittsalder. Alternative framskrivninger 
Normal alternativet 
Ingen netto innvandring 
Høy netto innvandrng 
Halden200040,1740,1740,17
Halden200540,3340,3340,33
Halden201040,8740,8740,87
Halden201541,1841,1841,18
Halden201841,7841,7841,78
Halden202042,2042,2642,18
Halden202543,1543,4443,07
Halden203043,9644,5343,79
Halden203544,6345,4944,34
Halden204045,1746,3144,73
  Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Gjennomsnittlig alder. 2000-2040. Alternative framskrivninger
The chart showing Normal series, Ingen innvandring series, Høy innvandring series.
 
 
 
 

  3. Aldersstruktur - Antall innbyggere - ulike alternativer

 
Tabell 3.1. Normalalternativet. Antall innbyggere etter aldersgrupper. 2000 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innbyggere i alt 
Innbyggere etter aldersgruppe 
0-19 
20-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Halden200026 7336 4507 2295 5842 9833 1841 303
Halden200527 5826 8537 0925 5173 8662 7231 531
Halden201028 7767 0486 9246 0224 4782 6861 618
Halden201530 3287 1267 3896 3194 5733 4021 519
Halden201831 0376 9967 5966 4454 6333 8651 502
Halden202031 4296 9477 6956 4514 7744 0371 525
Halden202532 6516 9238 0476 1825 2244 5291 746
Halden203033 9816 9998 2026 2875 5074 5852 401
Halden203535 2417 1758 1226 7105 4255 0382 771
Halden204036 3507 4388 0067 1015 2395 4643 102
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Normalalternativet. Antall innbyggere etter aldersgrupper
The chart showing 0-19 series, 20-44 series, 45-66 series, 67-79 series, 80+ series.
  Ingen innvandring. Antall innbyggere etter aldersgrupper
The chart showing 0-19 series, 20-44 series, 45-66 series, 67-79 series, 80+ series.
 
 
 
Tabell 3.2. Antall innbyggere etter aldersgrupper. Ingen netto innvandring.  2000 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innbyggere i alt 
Innbyggere etter aldersgruppe 
0-19 
20-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Halden200026 7336 4507 2295 5842 9833 1841 303
Halden200527 5826 8537 0925 5173 8662 7231 531
Halden201028 7767 0486 9246 0224 4782 6861 618
Halden201530 3287 1267 3896 3194 5733 4021 519
Halden201831 0376 9967 5966 4454 6333 8651 502
Halden202031 2816 9127 6116 4324 7654 0361 525
Halden202532 0426 7367 7506 0975 1914 5221 746
Halden203032 7966 6037 6936 0955 4434 5612 401
Halden203533 3996 5357 4376 3495 3154 9952 768
Halden204033 7976 5427 1636 5395 0645 3993 090
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Tabell 3.3. Antall innbyggere etter aldersgrupper. Høy netto innvandring.  2000 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innbyggere i alt 
Innbyggere etter aldersgruppe 
0-19 
20-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Halden200026 7336 4507 2295 5842 9833 1841 303
Halden200527 5826 8537 0925 5173 8662 7231 531
Halden201028 7767 0486 9246 0224 4782 6861 618
Halden201530 3287 1267 3896 3194 5733 4021 519
Halden201831 0376 9967 5966 4454 6333 8651 502
Halden202031 4676 9547 7156 4604 7754 0381 525
Halden202532 8386 9718 1406 2135 2384 5301 746
Halden203034 3617 1228 3666 3575 5244 5912 401
Halden203535 9237 3968 3926 8455 4675 0522 771
Halden204037 4547 8038 4007 3375 3195 4913 104
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
 

  4. Aldersstruktur - Andel innbyggere - ulike alternativer

 
Tabell 4.1. Normalalternativet. Andel innbyggere etter aldersgrupper. 2000 - 2040. Prosent
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innbyggere i alt 
Innbyggere etter aldersgruppe 
0-19 
20-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Halden200026 73324,127,020,911,211,94,9
Halden200527 58224,825,720,014,09,95,6
Halden201028 77624,524,120,915,69,35,6
Halden201530 32823,524,420,815,111,25,0
Halden201831 03722,524,520,814,912,54,8
Halden202031 42922,124,520,515,212,84,9
Halden202532 65121,224,618,916,013,95,3
Halden203033 98120,624,118,516,213,57,1
Halden203535 24120,423,019,015,414,37,9
Halden204036 35020,522,019,514,415,08,5
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Normalalternativet. Andel innbyggere etter aldersgrupper. Prosent
The chart showing 0-19 series, 20-44 series, 45-66 series, 67-79 series, 80+ series.
  Ingen innvandring. Andel innbyggere etter aldersgrupper. Prosent
The chart showing 0-19 series, 20-44 series, 45-66 series, 67-79 series, 80+ series.
 
 
Tabell 4.2. Andel innbyggere etter aldersgrupper. Ingen netto innvandring.  2000 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innbyggere i alt 
Innbyggere etter aldersgruppe 
0-19 
20-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Halden200026 73324,127,020,911,211,94,9
Halden200527 58224,825,720,014,09,95,6
Halden201028 77624,524,120,915,69,35,6
Halden201530 32823,524,420,815,111,25,0
Halden201831 03722,524,520,814,912,54,8
Halden202031 28122,124,320,615,212,94,9
Halden202532 04221,024,219,016,214,15,4
Halden203032 79620,123,518,616,613,97,3
Halden203533 39919,622,319,015,915,08,3
Halden204033 79719,421,219,315,016,09,1
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Tabell 4.3. Andel innbyggere etter aldersgrupper. Høy netto innvandring.  2000 - 2040.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innbyggere i alt 
Innbyggere etter aldersgruppe 
0-19 
20-39 
40-54 
55-66 
67-79 
80+ 
Halden200026 73324,127,020,911,211,94,9
Halden200527 58224,825,720,014,09,95,6
Halden201028 77624,524,120,915,69,35,6
Halden201530 32823,524,420,815,111,25,0
Halden201831 03722,524,520,814,912,54,8
Halden202031 46722,124,520,515,212,84,8
Halden202532 83821,224,818,916,013,85,3
Halden203034 36120,724,318,516,113,47,0
Halden203535 92320,623,419,115,214,17,7
Halden204037 45420,822,419,614,214,78,3
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
 

  5. Innbyggere i og utenfor yrkesaktiv alder - ulike alternativer

 
Tabell 5.1. Normalalternativet (MMMM). Befolkning i og utenfor yrkesaktiv alder. Antall og andel. 2000-2040. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall innbyggere 
Antall i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder 
Andel i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder. Prosent 
20-66 år 
0-19 år og 67år+ 
20-66 år 
0-19 år og 67år+ 
Halden200026 73315 79610 93759,140,9
Halden200527 58216 47511 10759,740,3
Halden201028 77617 42411 35260,639,4
Halden201530 32818 28112 04760,339,7
Halden201831 03718 67412 36360,239,8
Halden202031 42918 92012 50960,239,8
Halden202532 65119 45313 19859,640,4
Halden203033 98119 99613 98558,841,2
Halden203535 24120 25714 98457,542,5
Halden204036 35020 34616 00456,044,0
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Normal alternativet. Andel i og utenfor yrkesaktiv alder. Prosent
The chart showing Yrkesaktiv alder series, Ikke-yrkesaktiv alder series.
  Ingen innvandring. Andel i og utenfor yrkesaktiv alder. Prosent
The chart showing Yrkesaktiv alder series, Ikke-yrkesaktiv alder series.
 
 
Tabell 5.2. Ingen innvandring (MMM0). Befolkning i og utenfor yrkesaktiv alder. Antall og andel. 2000-2040. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall innbyggere 
Antall i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder 
Andel i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder. Prosent 
20-66 år 
0-19 år og 67år+ 
20-66 
Gamle_Unge 
Halden200026 73315 79610 93759,0940,91
Halden200527 58216 47511 10759,7340,27
Halden201028 77617 42411 35260,5539,45
Halden201530 32818 28112 04760,2839,72
Halden201831 03718 67412 36360,1739,83
Halden202031 28118 80812 47360,1339,87
Halden202532 04219 03813 00459,4240,58
Halden203032 79619 23113 56558,6441,36
Halden203533 39919 10114 29857,1942,81
Halden204033 79718 76615 03155,5344,47
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 
 
Tabell 5.3. Høy innvandring (MMMH). Befolkning i og utenfor yrkesaktiv alder. Antall og andel. 2000-2040. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall innbyggere 
Antall i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder 
Andel i yrkesaktiv og ikke-yrkesaktiv alder. Prosent 
20-66 år 
0-19 år og 67år+ 
20-66 
Gamle_Unge 
Halden200026 73315 79610 93759,0940,91
Halden200527 58216 47511 10759,7340,27
Halden201028 77617 42411 35260,5539,45
Halden201530 32818 28112 04760,2839,72
Halden201831 03718 67412 36360,1739,83
Halden202031 46718 95012 51760,2239,78
Halden202532 83819 59113 24759,6640,34
Halden203034 36120 24714 11458,9241,08
Halden203535 92320 70415 21957,6342,37
Halden204037 45421 05616 39856,2243,78
 Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
 


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontakt oss