KommuneProfilen ... Statistikk og Nøkkeltall for din kommune    

Skip Navigation Links
> Helse  
Modulen viser statistikk og nøkkeltall om helse for kommuner og regioner. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå og NAV.
Velg region til høyre i det grå feltet nedenfor.
For å avgrense valget kan du først velge fylke i valgboksen til venstre.
Moduler for andre temaområder finnes fra den blå menyen ovenfor.
Flere moduler om Helse på www.kommuneprofilen.no  
Skip Navigation Links
DinKommune
Sammenlikne
 
  
    Velg fylke >>
   

   
 
Velg region/kommune  >>>


 

  Trygdeytelser

 
Antall og andel innbyggere med alderspensjon, uføretrygd eller arbeidsavklarinspenger
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall med pensjon trygd i alt 
Type pensjon/ytelse 
Andel av alle innbyggere (%) 
Alders pensjon 
Uføre pensjon 
Arbeids avklaring 
I alt 
Alders pensjon 
Uføre pensjon 
Arbeids avklaring 
Halden20128 6054 8832 5541 16828,816,38,53,9
Halden20138 9135 1592 5441 21029,617,18,44,0
Halden20149 1065 3952 5871 12430,017,88,53,7
Halden20159 2885 5812 6231 08430,418,38,63,5
Halden20169 5075 7562 6641 08730,918,78,73,5
Halden20179 6075 8072 7501 05031,018,78,93,4
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
*) Innbyggere 16 år og eldre
 
 
Andel innbyggere med pensjon/trygd i alt. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
  Andel innbyggere med ulike typer pensjon og støtte. Prosent
The chart showing Alderspensjon series, Uførepensjon series, Arbeidsavklaring series.
 
 
 

  Sykefravær

 
Legemeldt sykefravær. Kvinner og menn. Sykefraværsprosent*) og antall sykedager. Tall på årsbasis
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sykefravær. Prosent 
Sykefravær. Antall dager 
Begge kjønn 
Kvinner 
Menn 
Begge kjønn 
Kvinner 
Menn 
Halden20016,78,35,6150 91077 17373 735
Halden20027,39,35,9162 57586 81675 759
Halden20037,99,56,8174 24687 20387 043
Halden20046,98,85,8151 12377 11974 005
Halden20055,87,54,5124 40767 31057 097
Halden20065,97,54,9132 86969 90062 969
Halden20076,38,05,1146 50177 79068 711
Halden20086,58,05,3156 94783 14773 799
Halden20097,18,46,1167 39886 54780 851
Halden20106,68,45,2156 41586 97169 444
Halden20116,58,35,2153 39484 50868 884
Halden20126,17,74,9145 63579 26066 375
Halden20136,78,65,3160 82489 20271 621
Halden20146,58,44,9158 19190 12368 069
Halden20156,38,24,7154 86090 25964 600
Halden20165,87,64,4148 61586 05362 563
Halden20175,97,74,5151 24287 84063 401
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
*) Antall sykedager i prosent av antall arbeidsdager
 
 
Årsgjennomsnitt. Legemeldt sykefravær. Prosent. Kvinner og menn.
The chart showing Kvinner series, Menn series, Begge kjønn series.
  Legemeldt sykefravær. Antall sykedager. Kvinner og menn
The chart showing Kvinner series, Menn series.
 
 
Legemeldt sykefravær. Sykefraværsprosent*). Kvartalstall. Kvinner og menn
Region/Kommune 
År (Ascending)
1. kvartal 
2. kvartal 
3. kvartal 
4. kvartal 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Halden20018,75,88,15,48,15,58,25,6
Halden20029,35,49,35,59,46,39,36,3
Halden20039,46,59,46,69,26,99,87,1
Halden200410,07,19,16,27,75,38,34,7
Halden20057,74,97,24,17,44,57,54,6
Halden20067,44,97,44,67,55,17,64,9
Halden20078,25,37,85,37,65,18,34,9
Halden20088,65,38,25,18,05,87,25,2
Halden20097,96,07,96,18,86,39,05,9
Halden20108,25,37,64,68,55,49,25,6
Halden20119,35,48,65,28,05,57,14,6
Halden20127,74,97,54,67,55,08,25,0
Halden20139,25,48,65,08,15,68,35,2
Halden20148,95,38,34,57,95,08,54,9
Halden20159,04,97,94,47,64,78,14,7
Halden20167,84,37,14,17,54,87,84,6
Halden20178,24,57,44,47,54,67,84,4
Halden20188,24,90,00,00,00,00,00,0
 
 
1. Kvartal. Legemeldt sykefravær. Prosent. Kvinner og menn
The chart showing Kvinner series, Menn series, Begge kjønn series.
  2. Kvartal. Legemeldt sykefravær. Prosent. Kvinner og menn
The chart showing Kvinner series, Menn series, Begge kjønn series.
 
 
3. Kvartal. Legemeldt sykefravær. Prosent. Kvinner og menn
The chart showing Kvinner series, Menn series, Begge kjønn series.
  4. Kvartal. Legemeldt sykefravær. Prosent. Kvinner og menn
The chart showing Kvinner series, Menn series, Begge kjønn series.
 


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontakt oss