KommuneProfilen ... Statistikk og Nøkkeltall for din kommune    

Skip Navigation Links
> Samferdsel  
Modulen viser statistikk og nøkkeltall om transport og samferdsel i kommuner og regioner 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.
Velg region til høyre i det grå feltet nedenfor.
For å avgrense valget kan du først velge fylke i valgboksen til venstre.
Moduler for andre temaområder finnes fra den blå menyen ovenfor.
Flere moduler om Samferdsel og transport på www.kommuneprofilen.no  
Skip Navigation Links
DinKommune
Sammenlikne
 
  
    Velg fylke >>
   

   
 
Velg region/kommune  >>>


 

  Samferdsel

 
Antall personbiler ialt og per 1000 innbyggere
Region/Kommune 
År (Ascending)
Personbiler 
Antall 
Per 1000 innb 
Halden200512 395449
Halden200612 584454
Halden200712 923464
Halden200813 291473
Halden200913 679482
Halden201014 081489
Halden201114 374492
Halden201214 712498
Halden201314 931500
Halden201415 113502
Halden201515 478510
Halden201615 802517
Halden201716 235527
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Personbiltetthet. Antall personbiler per 1000 innbyggere

The chart showing Bensin series.
 
 
Antall personbiler. Valgt region
The chart showing Bensin series.
  Antall biler etter type. Valgt region.
The chart showing Varebil series, Lastebil series, Kombinerte series.
 
 
Kjøretøyer etter type. Antall og per 1000 innbyggere. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall kjøretøyer etter type 
Kjøretøyer per 1000 innbyggere 
Varebil 
Lastebil 
KombinertBil 
Varebil 
Lastebiler 
KombinertBil 
Halden20051 437379394521414
Halden20061 546391389561414
Halden20071 638388353591413
Halden20081 764371329631312
Halden20091 832366296651310
Halden20101 94935924768129
Halden20112 02935121769127
Halden20122 12534317072126
Halden20132 19633615373115
Halden20142 26131813775115
Halden20152 30531112676104
Halden20162 39329811678104
Halden20172 44031010679103
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Personbiler etter type drivstoff

 
Personbiler etter type drivstoff. Antall og andel. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall personbiler etter type drivstoff 
Andel personbiler etter type drivstoff (%) 
Ialt 
Bensin 
Diesel 
EL 
Bensin 
Diesel 
EL 
Halden200512 39311 0701 322089,3210,670,00
Halden200612 58310 9541 628087,0512,940,00
Halden200712 92110 7302 190083,0416,950,00
Halden200813 28910 6392 649080,0619,930,00
Halden200913 67810 4573 220076,4523,540,00
Halden201014 08110 1573 923072,1327,860,00
Halden201114 3749 7004 668567,4832,480,03
Halden201214 7119 4405 2571164,1735,740,07
Halden201314 9299 1585 7312961,3438,390,19
Halden201415 1128 7636 2628257,9941,440,54
Halden201515 4778 5326 77816255,1343,791,05
Halden201615 8017 9487 19724450,3045,551,54
Halden201716 2347 5717 63236146,6447,012,22
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Personbiler etter type drivstoff. Valgt region. Prosent
The chart showing Bensin series, Diesel series, EL series.
  Antall personbiler etter type drivstoff. Valgt region
The chart showing Bensin series, Diesel series, EL series.
 
 
 

  Personbiler etter fabrikkmerke

 
Personbilbestand etter bilmerke. Antall biler og markedsandel. 2017. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Bilmerke 
Antall og markedsandel 
Antall (Descending)
Markedsandel (%) 
Halden2017Volkswagen2 23915,0
Halden2017Volvo2 13014,3
Halden2017Toyota1 65211,1
Halden2017Ford1 0306,9
Halden2017Mercedes-Benz9446,3
Halden2017Peugeot8745,9
Halden2017Mitsubishi8705,8
Halden2017BMV7445,0
Halden2017Audi7314,9
Halden2017Opel6684,5
Halden2017Renault4873,3
Halden2017Nissan4132,8
Halden2017Kia3882,6
Halden2017Skoda3572,4
Halden2017Honda3102,1
Halden2017Hyundai2811,9
Halden2017Chevrolet2481,7
Halden2017Mazda2431,6
Halden2017Citroen1881,3
Halden2017Suzuki1511,0
Halden2017Saab1290,9
Halden2017Subaru1100,7
Halden2017Tesla660,4
Halden2017Land Rover590,4
Halden2017Fiat580,4
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Personbiler etter merke. Markedsandel i valgt region. 2017. Prosent
The chart showing Series 1 series.
  Antall personbiler etter merke i valgt region. 2017. Antall
The chart showing Series 1 series.
 
 
Personbilbestand etter bilmerke. Antall biler. Valgt region
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Personbilenes kjørelengde

 
Årlig kjørelengde med personbil. Samlet kjørelengde og per bil og per innbygger. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Samlet kjørelengde. Mil. km. 
Kjørelengde per personbil og per innbygger (km) 
Per personbil 
Per innbygger 
Halden2010199,913 1336 894
Halden2011204,013 0546 943
Halden2012205,513 0056 916
Halden2013207,812 9246 925
Halden2014207,812 7896 874
Halden2015210,412 7576 913
Halden2016214,512 7576 994
Halden2017223,512 9027 230
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Kjørte kilometer per personbil og per innbygger. Valgt region
The chart showing Per personbil series, Per innbygger series.
  Kjørte kilometer med personbil i alt. Valgt region. Mill.Km
The chart showing Bensin series.
 
 
 

  Veglengder

 
Offentlige veier etter type - og private veier. Kilometer. Valgt region.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Offentlige veier etter type vei. Kilometer 
Private veier. Km 
Offentlig vei i alt 
Europavei Riksvei 
Fylkesvei 
Kommunal vei 
Halden201041219204189339
Halden201141219204189339
Halden201241219204189339
Halden201341119204188513
Halden201441119204188516
Halden201541321204188516
Halden201641221204187519
Halden201742021204195511
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Offentlige og private veier. Km. Valgt region
The chart showing Offentlig series, Privat series.
  Offentlig vei per kjøretøy og per innbygger. Meter
The chart showing Per bil series, Per innbygger series.
 
 
Gang- og sykkelveier. Samlet lengde - og lengde per innbygger og per km offentlig bilvei.  Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Gang og sykkel veier. Samlet lengde. Km 
Gang og sykkelveier per innbygger og per bilvei: 
Meter per innbygger 
Per km offentlig vei 
Halden2010311,0875,24
Halden2011331,1380,10
Halden2012351,1884,95
Halden2013351,1785,16
Halden2014361,1987,59
Halden2015361,1987,17
Halden2016371,2189,81
Halden2017381,2390,48
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Gang og sykkelveier. Samlet lengde. Km. Valgt region
The chart showing Bensin series.
  Gang og sykkelveier. Meter per innbygger. Valgt region
The chart showing Bensin series.
 
 
 

  Vegtrafikkulykker

 
Drepte og skadde i veitrafikkulykker
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall personer drept og skadd i veitrafikkulykker 
Drepte og skadde 
Drepte 
Skadde 
Halden200589188
Halden200698098
Halden200784282
Halden200881279
Halden20091010101
Halden201065164
Halden201185085
Halden201267067
Halden201359257
Halden201447146
Halden201572171
Halden201667067
Halden201761061
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Drepte og skadde i veitrafikkulykker
The chart showing Bensin series.
 
 
Ulykkesrisiko. Drepte og skadde i veitrafikkulykker i forhold til befolkning, kjøretøybestand og veglengde
Region/Kommune 
År (Ascending)
Drepte og skadde per: 
Drepte per: 
Innbygger 
Kjøretøy 
Veglengde 
100000 innb 
Kjøretøy 
Veglengde 
Halden20053225365363,66,06,0
Halden20063535755750,00,00,0
Halden20073004794797,211,411,4
Halden20082874484487,111,111,1
Halden20093535455450,00,00,0
Halden20102243413413,45,25,2
Halden20112894374370,00,00,0
Halden20122253373370,00,00,0
Halden20131972912916,79,99,9
Halden20141552302303,34,94,9
Halden20152373443443,34,84,8
Halden20162183123120,00,00,0
Halden20171972782780,00,00,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
Drepte og skadde per innbygger, per kjøretøy og per veglengde. Valgt region
The chart showing Per innbygger series, Per kjøretøy series, Per veglengde series.
  Drepte og skadde i veitrafikkulykker. Årlig gjennomsnitt 2000-2017
The chart showing Bensin series.
 


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontakt oss