KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links
   
Samferdsel  > Busstransport. Driftsøkonomi  > Din region
Modulen belyser driftsøkonomien for busstransport - på fylkesinterne ruter.
Modulen bygger på SSBs statistikk for Kollektivtransport
Tabellen viser hvordan de samlede kostnadene dekkes av hhv. billettinntekter og offentlige kjøp (tilskudd).
Videre vises hvor mye billettinntekter og tilskudd (offentlige kjøp) dekker per reise og pssasjekm mv.
Statistikk finnes bare på fylkesnivå - og dekker altså bare fylkesinterne ruter.
Det betyr at ekspressbusser som f.eks. Valdresekspressen o.l. ikke dekkes av statistikken.
Fra menyen nedenfor finnes moduler med sammenlikning og rangering av regioner.
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
  Bakgrunn
Om Statistikken  > Mer om innholdet i denne modulen
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenke til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     
     Velg Region >>   << Velg region direkte fra boksen Velg Region - eller velg først fylke for å avgrense til regioner innen valgt fylke.
     
Tabell 1. Driftsøkonomi for busstransport. Fylkesinterne ruter i valgt region. 2008-2017.
[Collapse]0000 Landet
2008200920102011201220132014201520162017
Totalkostnader (mill kr)7 7197 9768 3168 5509 2419 98010 353000
Billettinntekter (mill kr)3 2853 3293 3783 6233 6693 8894 0914 0284 2294 565
Offentlige kjøp (mill kr)4 6644 8624 9385 1655 5425 8996 2876 7996 3866 554
Kostnadsdekning (%)42,641,740,642,439,739,039,50,00,00,0
Totalkostnader per passasjerkm (kr)2,692,762,572,723,013,233,270,000,000,00
Billettinntekt per passasjerkm (kr)1,151,151,041,151,201,261,291,121,141,26
Offentlig kjøp per passasjerkm (kr)1,631,681,531,641,811,911,991,891,721,81
Billettinntekt per passasjer (kr)11,711,511,111,611,411,812,211,511,811,7
Offentlige kjøp per passasjer (kr)16,516,716,216,517,217,818,819,417,816,9
Totalkostnader per innbygger (kr)1618,81651,71700,91726,31841,41964,52015,20,00,00,0
Billettinntekter per innbygger (kr)688,9689,5690,8731,4731,0765,6796,3776,1807,7865,4
Offentlige kjøp per innbygger (kr)978,11006,91009,91042,71104,21161,21223,81310,01219,71242,5
Totalkostnader per vognkm (kr)25,926,427,427,428,730,632,00,00,00,0
Billettinntekt per vognkm (kr)11,011,011,111,611,411,912,712,212,413,7
Offentlige kjøp per vognkm (kr)15,616,116,216,517,218,119,520,718,819,6
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Billettinntekter og offentlig kjøp (tilskudd) i valgt region. . Valgt region. Mill.kr.
The chart showing Billettinntekter series, Offentlige kjøp series.
     
     
Billettinntekter og offentlig kjøp (tilskudd) per innbygger i valgt region. . Valgt region. Kr.
The chart showing Billettinntekter per innb series, Offentlige kjøp per innb series.
  Billettinntekter og offentlig kjøp (tilskudd) per passasjer i valgt region. . Valgt region. Kr.
The chart showing Billettinntekter per passasjer series, Offentlige kjøp per passasjer series.
  Billettinntekter og offentlig kjøp (tilskudd) per passasjerkm i valgt region. . Valgt region. Kr.
The chart showing Billettinntekter per passm series, Offentlige kjøp per passkm series.
     


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontaktinformasjon      Om Oss