KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links
   
Arbeidsmarked  > Sysselsetting i kommunal sektor  > Din region
Modulen viser sysselsetting i kommunal sektor fordelt på virksomhetsområde.
Modulen bygger på SSBs statistikk om sysselsetting i kommunal sektor
Tabellene viser antall sysselsatte personer og antall årsverk fordelt på virksomhetsområder.
Tabellene viser også sysselsettingens fordeling på virksomhetsområdene - målt i prosent.
Personer i deltidsstilling gjør at det er flere sysselsatte personer enn utførte årsverk.
Fra menyen nedenfor finnes moduler med sammenlikning og rangering av regioner.
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
Regioner
Konkurrenter
  Bakgrunn
Om Statistikken  > Mer om innholdet i denne modulen
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenke til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     
 Velg Fylke >>    Velg Region >>   << Velg region direkte fra boksen Velg Region - eller velg først fylke for å avgrense til regioner innen valgt fylke.
     
Tabell 1. Sysselsatte personer i kommunal sektor fordelt på virksomhetsområde. Antall og andel. Valgt region. 2008-2017.
[Collapse]0000 Landet
2008200920102011201220132014201520162017
Antall sysselsattekr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00
Sysselsatte i alt436 240444 478453 606463 749463 452468 887472 856495 174509 624521 259
Administrasjon54 93855 19256 58557 20357 01257 87757 97658 41460 26262 127
Barnehage46 15548 06349 68751 02951 02650 79449 99149 66348 93949 112
Grunnskole108 227110 660112 337113 421112 539113 048114 067117 718120 114122 940
Helse og sosial201 237204 689208 757215 239216 906220 252223 593243 152248 591255 007
Annet25 68325 87426 24026 85725 96926 91627 22926 22731 71832 073
 kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00
Andel av sysselsatte (%)kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00
Administrasjon12,612,412,512,312,312,312,311,811,811,9
Barnehage10,610,811,011,011,010,810,610,09,69,4
Grunnskole24,824,924,824,524,324,124,123,823,623,6
Helse og sosial46,146,146,046,446,847,047,349,148,848,9
Annet5,95,85,85,85,65,75,85,36,26,2
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Andel sysselsatte i kommunal sektor fordelt på virksomhetsområde. Valgt region. Prosent
The chart showing Adm series, Bhg series, Grunnskole series, Helse series.
     
     
Tabell 2. Sysselsatte årsverk i kommunal sektor*) fordelt på virksomhetsområde. Antall og andel. Valgt region. 2009-2017.
[Collapse]0000 Landet
200920102011201220132014201520162017
Antall årsverkkr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00
Årsverk i alt352 331357 734365 934368 769373 196375 283383 806393 084406 161
Administrasjon49 31249 97051 03251 43152 02752 05752 41754 28856 261
Barnehage40 31941 18742 31242 67042 53641 83242 60242 24242 778
Grunnskole92 68793 66594 55594 35394 91895 67099 153101 446104 595
Helse og sosial143 607146 563150 564153 725156 310157 665160 699165 805172 345
Kultur7 8447 8537 9558 2598 2798 2618 6946 2338 808
Annet18 56318 49619 51618 33219 12719 79720 24023 07021 375
 kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00
Andel av årsverk (%)kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00kr 0,00
Administrasjon14,014,013,913,913,913,913,713,813,9
Barnehage11,411,511,611,611,411,111,110,710,5
Grunnskole26,326,225,825,625,425,525,825,825,8
Helse og sosial40,841,041,141,741,942,041,942,242,4
Kultur2,22,22,22,22,22,22,31,62,2
Annet5,35,25,35,05,15,35,35,95,3
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
*) Årsverktabellen bygger på data fr kommunene som konsern
  Andel årsverk i kommunal sektor fordelt på virksomhetsområde. Valgt region. Prosent
The chart showing Adm series, Bhg series, Grunnskole series, Helse series, Kultur series.
     
     
Antall sysselsatte i kommunal sektor fordelt på virksomhetsområde. Valgt region
The chart showing Adm series, Bhg series, Grunnskole series, Helse series.
  Antall årsverk i kommunal sektor fordelt på virksomhetsområde. Valgt region
The chart showing Adm series, Bhg series, Grunnskole series, Helse series, Kultur series.
 
     


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontaktinformasjon      Om Oss