KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links OBS OBS: Vi har problemer med en database. Det betyr at nettstedet i perioder ikke fungerer. Vi arbeider for å løse dette. Beklager
Arbeidsmarked  > Yrkesdeltakelse Kvinner og Menn > Benchmarking
Modulen rangerer regioner etter yrkesdeltakelsen for kvinner og menn.
Datagrunnlaget er hentet fra Registerbasert sysselsettingsstatistikk fra SSB
OBS: SSB har endret datagrunnlag fra og med 2015 - og tallene fra 2015 er ikke direkte sammenliknbare med tidligere år.
Data om sysselsettingen er koplet mot SSBs befolkningsstatistikk.
Moduler som viser utviklingen for DinRegion og andre regionale sammenlikninger finnes fra menyen nedenfor.
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
  Bakgrunn
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenker til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Hvor er din kommune/region?  > Om tilgang
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     
Velg type region  >>>
  Velg fylke >>>
 
 
<<  Velg Fylke i boksen til venstre for å se bare kommuner eller regioner innen valgt fylke.

     
Tabell 1. Yrkesdeltakelse. Sysselsatte per 100 innbyggere. Kvinner og menn. Aldersgrupper. 2018
Region/Kommune 
Fylke Nr 
Sysselsatte per 100 innbyggere i alt*): 
Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år 
Sysselsatte per 100 innbyggere 20-66 år 
Kvinner (Descending)
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Oslo0352,255,967,571,074,877,8
Troms1949,753,766,270,075,478,8
Sogn og Fjordane1449,353,968,472,278,881,9
Finnmark2049,052,365,467,074,675,5
Akershus0248,853,466,571,576,481,2
Hordaland1248,452,865,869,675,478,8
Rogaland1148,253,165,970,974,679,3
Trøndelag5047,953,164,569,874,478,9
Møre og Romsdal1547,653,365,470,675,680,2
Buskerud0647,352,963,869,873,979,2
Nordland1847,251,364,167,774,177,4
Oppland0547,053,463,570,174,279,7
Vest-Agder1045,550,762,067,671,176,0
Vestfold0745,350,660,967,070,776,5
Hedmark0445,251,360,867,571,577,4
Telemark0844,649,960,165,670,775,3
Aust-Agder0944,148,860,164,869,473,9
Østfold0143,449,458,364,968,174,7
Nord-Trøndelag170,00,00,00,00,00,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
*) Sysselsatte i alderen 15.74 år i forhold til samlet befolkning.
  Yrkesdeltakelse for kvinner per 100 innbyggere i alt. 2018. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
     
     
Yrkesdeltakelse for menn per 100 innbyggere i alt. 2018. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
  Yrkesdeltakelse for kvinner i alder 20-66 år per 100 innbyggere. 2018. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
  Yrkesdeltakelse for menn i alder 20-66 år per 100 innbyggere. 2018. Prosent
The chart showing Igangsatt series.
     


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontaktinformasjon      Om Oss