KommuneProfilen ... Statistikk og Nøkkeltall for din kommune    

Skip Navigation Links
> Sysselsettingsandel og Arbeidsledighet  
Modulen rangerer kommuner og fylker mv etter nøkkeltall om Sysselsettingsandel og Arbeidsledighet. 
Datagrunnlaget er hentet fra Statistisk sentralbyrå.
Velg type region venstre valgboks nedenfor.
Velg fylke i høyre valgboks for å se kommuner bare innen valgt fylke
Sortering etter andre kolonner - klikk på kolonneoverskriften
Moduler for andre temaområder finnes fra den blå menyen ovenfor.
Flere og mer omfattende moduler om Arbeidsmarkedet på www.kommuneprofilen.no  
Skip Navigation Links
DinKommune
Sammenlikne
 
Velg type region  >>>
  Velg fylke >>>
 
 
 
 

  Sysselsettingsandel

 
Tabell 1.1. Sysselsatte per 100 innbyggere - etter aldersgruppe.  2017
Region/Kommune 
Sysselsatte per 100 innbyggere: 
I alt (Descending)
15-74 
15-19 
20-24 
25-39 
40-54 
55-66 
67-74 
20-66 
Bykle59,976,041,371,481,891,479,338,683,8
Eidfjord56,176,030,685,789,389,773,641,384,5
Øystre Slidre55,072,955,775,885,689,674,422,583,4
Nore og Uvdal54,773,342,478,983,187,680,135,283,4
Førde54,673,339,963,583,988,779,524,682,0
Tromsø54,670,539,369,580,584,369,519,378,2
Hol54,271,042,261,283,888,275,228,981,0
Træna54,269,731,068,284,187,662,935,978,2
Sogndal53,971,740,059,181,489,378,730,080,1
Aurland53,870,242,672,578,287,574,923,779,9
Os53,769,750,465,476,490,976,923,380,3
Vinje53,671,851,871,884,186,275,625,681,1
Bjerkreim53,574,550,271,483,587,574,139,181,5
Hemsedal53,371,130,158,781,185,972,434,879,3
Flatanger53,369,153,173,383,882,671,926,878,3
Gjerdrum53,270,934,469,282,687,774,516,281,9
Bardu53,271,540,582,788,787,567,817,582,8
Finnøy53,173,348,865,384,986,678,530,181,6
Tydal53,172,745,286,382,084,573,236,680,2
Gol53,171,655,869,183,685,176,225,780,9
Oslo53,168,125,764,079,778,264,718,275,2
Sigdal53,170,647,079,481,987,072,429,380,7
Stranda53,171,939,766,084,490,281,019,283,7
Frøya53,070,150,971,480,986,462,718,877,7
Hornindal53,073,143,656,884,193,085,025,884,3
Vang53,070,857,356,876,587,373,540,677,6
Hammerfest52,970,039,169,681,685,266,819,878,4
Jølster52,874,446,967,185,591,778,931,484,0
Stryn52,872,647,865,585,288,477,426,982,2
Snillfjord52,871,542,985,792,489,361,227,881,0
Midtre Gauldal52,771,246,973,283,486,271,824,380,6
Målselv52,770,043,973,685,284,567,522,179,3
Hægebostad52,773,761,566,182,685,079,231,680,8
Roan52,769,650,075,485,881,669,638,178,2
Bodø52,769,437,266,081,285,769,516,478,4
Gjesdal52,672,141,966,980,985,874,420,979,8
Alvdal52,674,050,967,485,688,578,330,182,7
Sirdal52,672,644,465,785,585,680,630,682,4
Nittedal52,370,933,564,982,888,272,818,481,4
Vestre Slidre52,370,647,079,583,185,371,827,680,1
Åseral52,371,650,668,481,484,575,525,079,1
Gausdal52,370,345,265,984,086,973,623,880,6
Rælingen52,370,031,568,381,686,370,614,579,9
Gulen52,271,350,072,886,687,871,628,181,2
Nannestad52,269,233,871,581,683,065,818,978,1
Nes52,268,947,764,480,586,274,024,179,1
Ål52,271,547,266,385,190,375,623,182,3
Time52,171,348,267,680,585,572,220,279,0
Hobøl52,068,130,166,780,881,669,319,277,2
Vindafjord52,071,454,066,779,387,771,227,378,7
Klepp51,970,946,969,780,883,970,921,878,9
Nord-Aurdal51,968,445,770,180,585,871,624,678,8
Fet51,970,136,667,080,587,570,815,779,8
Røst51,868,052,946,278,987,169,122,276,2
51,872,255,671,981,584,271,222,379,3
Røros51,768,252,770,180,388,772,615,879,6
Suldal51,772,354,367,384,388,774,529,581,3
Trondheim51,767,029,158,778,284,068,514,675,5
Eide51,770,946,659,383,988,971,627,279,9
Balestrand51,768,327,252,478,685,577,534,877,7
Naustdal51,671,849,763,382,489,376,127,981,0
Tynset51,669,636,366,581,887,774,627,080,0
Rennesøy51,671,339,971,881,186,272,317,280,4
Sørum51,670,430,866,481,786,770,416,180,1
Røyken51,669,335,162,382,585,670,916,879,4
Gaular51,572,044,159,484,589,176,330,681,2
Lom51,569,432,463,486,088,470,729,179,7
Skodje51,570,037,462,383,385,971,121,479,2
Utsira51,469,025,075,094,472,768,335,377,8
Ålesund51,468,236,562,280,684,369,418,377,3
Hole51,469,436,865,580,983,968,826,277,9
Øyer51,367,842,163,975,287,171,022,177,0
Kviteseid51,367,234,073,278,383,068,028,176,3
Skaun51,271,638,570,384,387,069,519,180,9
Lørenskog51,267,630,266,480,584,868,414,378,1
Rollag51,269,047,666,778,289,174,026,679,0
Eid51,270,441,061,081,788,878,023,880,9
Stordal51,170,946,363,386,290,770,121,981,0
Flesberg51,168,936,477,975,886,872,631,878,9
Gloppen51,171,139,663,883,590,878,625,982,2
Ullensaker51,068,435,371,180,182,764,915,377,4
Nes51,067,233,465,181,482,566,819,276,8
Lærdal51,067,231,266,477,988,573,226,079,0
Åfjord51,068,841,469,381,489,768,726,079,3
Bergen50,966,830,161,978,281,668,515,875,4
Vik50,971,842,063,680,191,081,034,382,2
Voss50,970,341,364,882,987,775,323,680,5
Lillehammer50,967,435,960,379,786,972,018,877,6
Våler50,868,229,471,281,680,669,119,377,7
Ørskog50,767,743,763,176,488,270,027,577,4
Sykkylven50,768,637,651,679,688,576,121,979,0
Flå50,768,658,272,976,680,870,729,076,1
Granvin50,769,151,773,186,188,272,79,081,1
Overhalla50,771,042,766,484,385,975,222,380,6
Sør-Varanger50,765,747,767,680,081,856,915,273,9
Austevoll50,771,245,769,286,184,172,523,080,6
Høylandet50,672,444,367,284,790,875,444,982,4
Skedsmo50,667,430,968,580,083,166,913,177,3
Fræna50,668,537,565,682,185,872,817,879,3
Lunner50,666,533,966,379,584,664,720,676,4
Båtsfjord50,664,441,971,373,879,960,416,872,5
Krødsherad50,668,442,268,983,079,968,328,076,7
Klæbu50,569,432,663,581,586,272,117,979,3
Sola50,568,936,861,479,483,269,118,076,7
Lier50,567,831,658,080,384,871,718,478,0
Hitra50,566,650,776,078,784,859,418,776,0
Malvik50,468,128,167,181,984,567,714,978,4
Ås50,466,732,556,074,784,172,220,374,3
Leikanger50,368,823,863,883,490,878,920,882,4
Sula50,370,238,859,583,486,871,019,779,5
Snåsa50,370,539,175,285,890,071,327,282,1
Luster50,370,536,567,080,586,278,128,580,2
Smøla50,367,352,179,083,286,962,217,577,4
Karasjok50,264,527,651,872,482,575,625,073,9
Enebakk50,266,835,366,580,581,166,616,976,6
Røyrvik50,271,931,660,076,192,782,635,882,2
Vikna50,269,140,367,482,486,565,920,178,3
Molde50,266,940,658,378,184,772,418,176,5
Ørsta50,268,738,268,482,585,669,721,678,7
Bærum50,168,931,752,979,086,275,120,878,5
Sandnes50,167,835,562,278,682,366,516,475,8
Lierne50,167,225,071,281,790,071,037,880,3
Nissedal50,167,635,160,784,281,672,024,577,6
Surnadal50,167,042,062,979,888,370,519,978,1
Tolga50,068,744,951,580,086,978,918,078,8
Selbu50,068,443,671,579,487,970,419,479,1
Kvitsøy50,071,537,563,683,193,266,739,580,7
Audnedal49,969,850,468,277,285,470,627,577,5
Norddal49,969,448,152,381,289,077,428,079,9
Alta49,966,641,568,278,881,261,519,474,7
Melhus49,968,130,968,182,284,869,817,379,0
Nesodden49,967,229,062,178,484,669,919,577,2
Asker49,968,232,754,377,586,474,321,677,9
Lesja49,969,540,365,381,990,672,927,980,3
Giske49,869,835,861,081,187,672,121,479,1
Flora49,866,836,658,678,084,370,421,076,0
Frogn49,866,036,158,678,285,169,818,476,9
Sande49,867,237,966,182,086,365,422,077,9
Stavanger49,865,730,257,277,081,366,114,874,1
Bokn49,868,547,682,475,286,373,719,579,9
Osterøy49,767,938,569,981,884,668,417,278,3
Hjelmeland49,770,647,163,281,488,474,931,380,2
Levanger49,767,436,665,680,485,869,315,077,7
Ski49,767,931,363,579,585,670,315,878,4
Etne49,769,146,764,980,586,370,621,378,5
Tokke49,767,046,357,882,883,668,524,675,8
Vågsøy49,669,147,366,182,986,168,722,578,0
Fjell49,666,431,967,378,382,565,615,776,0
Oppdal49,667,046,365,079,685,868,919,577,5
Selje49,667,338,365,480,688,868,026,377,4
Eidsvoll49,665,934,267,280,281,161,916,575,3
Vestby49,666,933,363,581,284,566,616,677,7
Ulstein49,666,734,855,677,484,670,216,976,5
Øvre Eiker49,566,233,566,379,182,164,818,175,6
Skjåk49,566,329,962,476,186,176,828,578,4
Vågå49,567,236,662,885,587,368,120,878,7
Namsos49,466,741,664,878,485,269,019,476,8
Berg49,467,147,855,878,482,360,344,272,4
Oppegård49,467,929,057,681,687,772,415,379,5
Ullensvang49,469,236,161,182,687,079,125,781,1
Randaberg49,467,737,462,777,984,967,715,376,4
Meland49,468,530,168,383,084,666,616,778,6
Kautokeino49,465,433,960,073,479,868,132,172,9
Ørland49,466,135,069,779,682,563,715,675,4
Rindal49,368,733,368,181,690,877,517,182,3
Vefsn49,366,234,864,082,984,468,015,677,5
Harstad49,365,642,165,977,383,364,718,174,9
Valle49,365,451,958,473,186,567,721,574,2
Sortland49,365,239,862,379,882,363,219,674,6
Rana49,365,839,567,081,683,663,312,276,0
Ringsaker49,365,737,266,979,982,466,016,776,0
Stord49,266,836,363,780,382,869,814,176,9
Vågan49,265,446,267,176,181,763,322,973,8
Agdenes49,268,546,871,280,488,373,217,379,7
Nedre Eiker49,165,431,866,378,181,364,615,275,3
Fusa49,168,236,564,482,288,371,122,879,2
Aurskog-Høland49,165,531,067,580,082,164,117,276,1
Orkdal49,166,538,869,781,083,565,917,376,8
Ringebu49,165,839,569,081,984,565,220,777,2
Odda49,166,340,166,077,685,668,316,376,3
Skiptvet49,065,337,864,278,381,163,824,574,6
Berlevåg49,063,318,476,276,081,467,714,875,7
Nordkapp49,063,038,958,676,080,363,423,072,1
Folldal49,066,024,572,279,988,973,827,880,3
Grane49,067,132,087,083,087,362,423,678,8
Sør-Aurdal49,067,248,377,976,482,171,425,477,1
Kongsberg49,065,329,259,278,682,867,917,375,6
Vadsø49,063,937,354,480,782,565,114,174,5
Sørreisa49,065,235,566,880,181,665,920,575,7
Kvam49,068,249,361,980,685,671,322,577,8
Østre Toten49,065,237,270,779,682,365,616,776,0
Vanylven48,966,146,968,181,984,270,124,877,4
Os48,967,436,365,380,283,267,414,877,0
Tysvær48,968,342,264,482,384,968,017,078,2
Siljan48,966,134,661,778,484,471,313,977,2
Trøgstad48,964,635,668,278,878,063,921,773,8
Seljord48,966,246,762,781,786,362,223,275,7
Nærøy48,965,845,769,579,282,265,517,975,5
Gjemnes48,865,928,270,779,185,574,820,479,1
Jevnaker48,865,137,267,181,180,863,416,075,2
Fyresdal48,865,646,568,876,380,576,110,277,0
Stjørdal48,866,233,969,780,082,967,316,576,9
Sandøy48,866,950,654,078,987,772,314,778,0
Fitjar48,766,739,663,981,083,767,219,076,3
Sør-Odal48,762,932,463,378,180,561,519,172,9
Fauske48,764,543,470,479,781,763,215,475,0
Sør-Fron48,765,837,072,179,584,964,121,676,7
Masfjorden48,769,742,666,784,491,574,016,881,4
Rauma48,767,344,065,280,885,468,319,477,5
Vestvågøy48,766,040,367,677,582,566,222,575,0
Rødøy48,766,441,371,485,183,066,031,377,2
Askøy48,767,330,269,382,183,565,212,478,0
Grong48,767,228,062,773,585,978,826,277,8
Tana48,762,632,563,477,280,163,919,473,4
Nesset48,665,436,965,175,884,869,022,875,8
Sveio48,666,935,565,181,882,866,820,276,8
Vestre Toten48,664,335,972,978,580,064,616,275,0
Tinn48,563,839,363,878,682,564,920,574,8
Haugesund48,564,031,360,376,679,464,113,273,1
Hemne48,565,635,162,384,886,366,816,577,8
Eigersund48,565,341,662,678,681,664,516,174,5
Ringerike48,564,032,763,777,781,463,516,274,0
Aure48,465,034,460,976,685,867,526,575,9
Gamvik48,459,739,262,371,472,356,518,467,1
Værøy48,465,546,557,166,987,565,325,073,6
Lund48,467,243,268,979,980,071,620,676,5
Spydeberg48,464,529,064,676,782,668,219,675,7
Hattfjelldal48,367,142,473,574,489,570,626,379,0
Rennebu48,364,936,769,079,384,469,025,677,0
Lenvik48,365,441,065,681,482,761,417,575,0
Stange48,364,532,362,580,481,764,216,374,8
Averøy48,365,031,262,978,981,367,821,375,1
Gjøvik48,263,633,958,677,680,965,516,873,4
Rømskog48,265,936,053,380,286,867,221,176,3
Herøy48,265,640,060,079,082,665,519,575,1
Løten48,263,833,262,477,381,665,318,074,0
Hamar48,264,031,860,378,581,967,717,674,8
Skjervøy48,164,545,176,678,779,462,616,675,1
Søgne48,164,844,863,174,882,362,416,173,4
Sunndal48,164,528,753,678,088,266,316,575,2
Inderøy48,164,938,061,179,185,668,220,776,2
Modum48,163,829,464,377,380,765,419,274,0
Etnedal48,166,539,188,479,982,166,521,377,7
Haram48,165,839,558,879,082,668,218,175,4
Porsanger48,162,339,165,677,280,158,520,871,4
Gran48,064,541,164,877,780,265,720,074,1
Årdal48,064,630,562,881,886,863,011,076,5
Vestnes48,063,734,261,376,780,167,218,273,6
Brønnøy48,064,534,254,177,183,667,017,174,3
Alstahaug48,063,336,258,777,984,165,013,074,5
Jondal47,965,540,071,782,686,874,116,780,4
Ulvik47,966,644,345,384,688,271,321,077,5
Saltdal47,964,743,974,582,884,062,213,976,4
Drammen47,963,730,364,076,577,964,914,473,3
Hyllestad47,863,943,066,773,183,871,420,676,1
Verdal47,863,737,468,377,582,263,214,674,5
Elverum47,864,133,165,078,181,163,617,574,1
Strand47,866,437,063,278,382,468,217,975,9
Hjartdal47,865,633,779,474,883,765,732,075,9
Bømlo47,865,737,158,281,383,568,414,976,4
Sauda47,766,442,562,180,885,468,28,176,8
Askvoll47,666,844,361,478,287,273,025,577,6
Lindås47,665,131,868,179,883,965,815,076,6
Modalen47,668,086,465,269,876,178,018,873,6
Kvinesdal47,664,833,767,977,282,064,215,274,7
Volda47,664,129,547,876,786,671,318,874,1
Råde47,664,232,064,577,781,764,420,674,5
Forsand47,666,735,770,381,781,467,527,277,0
Solund47,664,424,458,386,483,966,326,775,7
Fjaler47,565,730,655,383,087,773,528,578,7
Nesna47,562,930,267,475,180,264,019,772,9
Meløy47,564,635,267,578,782,665,618,275,4
Nord-Fron47,563,143,463,676,383,363,720,074,1
Lurøy47,565,541,861,785,079,864,421,375,4
Nordre Land47,563,432,472,479,679,162,620,474,0
Hurum47,562,433,855,174,082,966,615,673,9
Hamarøy47,563,331,463,876,681,868,725,174,3
Samnanger47,563,742,660,680,479,766,414,574,0
Kristiansand47,463,132,156,574,279,065,016,271,4
Rakkestad47,463,631,270,479,077,362,722,073,3
Flekkefjord47,465,241,060,577,183,168,817,275,2
Moskenes47,463,340,075,970,275,774,315,473,7
Radøy47,464,134,068,879,382,260,015,674,3
Storfjord47,461,531,572,079,784,957,421,173,6
Farsund47,364,242,262,677,482,566,717,274,9
Namdalseid47,364,843,860,775,189,265,522,675,0
Meldal47,364,438,771,878,979,565,919,774,8
Rygge47,362,633,662,175,880,161,516,672,6
Kvinnherad47,365,037,663,479,283,867,518,576,0
Holtålen47,264,451,776,080,484,360,811,175,7
Narvik47,263,239,766,075,781,659,212,772,2
Balsfjord47,263,749,175,879,876,962,217,373,7
Sund47,265,029,165,779,081,663,315,175,1
Birkenes47,265,633,667,779,581,762,515,975,3
Marnardal47,164,533,170,876,076,568,619,573,7
Frosta47,164,635,968,974,084,967,622,575,3
Lyngdal47,165,547,064,078,681,761,318,874,2
Karlsøy47,161,539,875,870,181,558,327,970,5
Vennesla47,163,731,162,476,177,862,918,572,3
Karmøy47,164,331,965,079,781,161,411,874,6
Drangedal46,963,333,362,677,480,364,423,973,4
Lillesand46,964,037,458,176,281,665,416,173,7
Leka46,963,512,552,489,686,172,421,377,6
Salangen46,960,830,858,370,984,768,519,973,3
Sokndal46,966,142,565,080,781,864,219,475,0
Øksnes46,961,934,169,870,377,664,620,471,4
Gildeskål46,862,946,169,175,184,664,014,474,3
Vevelstad46,862,043,342,977,979,865,928,871,7
Tingvoll46,863,835,465,681,183,467,017,976,3
Steinkjer46,863,435,062,475,583,266,514,674,1
Hareid46,864,330,956,276,681,068,615,773,9
Høyanger46,863,028,263,579,183,662,819,474,4
Bygland46,760,943,856,372,178,262,523,369,6
Froland46,763,034,160,376,374,958,724,070,5
Sel46,762,734,259,676,781,566,618,273,7
Skien46,662,031,860,175,578,862,414,871,9
Eidsberg46,661,936,664,673,077,462,119,571,1
Porsgrunn46,661,730,259,975,080,460,812,771,8
Åmot46,661,226,357,777,681,359,517,471,4
Tysnes46,664,138,271,078,287,164,318,476,1
Hurdal46,663,149,762,875,776,363,816,471,4
Bremanger46,565,539,163,078,485,670,815,077,4
Sauherad46,562,035,061,272,076,164,626,070,4
Søndre Land46,460,931,763,376,377,860,319,171,0
Songdalen46,463,531,363,872,477,563,321,771,3
Trysil46,462,232,565,079,380,164,617,074,1
Kristiansund46,460,934,158,575,079,759,512,571,0
Kvæfjord46,361,735,959,373,081,864,120,871,8
Vegårshei46,364,234,463,974,977,966,021,372,7
Dønna46,361,140,452,675,280,866,016,172,0
Bamble46,360,833,663,275,280,163,411,772,5
Engerdal46,362,318,351,971,783,573,235,474,3
Sømna46,363,031,359,376,581,064,623,573,2
Hemnes46,363,337,469,379,783,961,413,575,2
Fosnes46,362,940,048,479,779,860,739,270,7
Aukra46,364,132,455,378,484,565,320,175,0
Flakstad46,362,039,860,069,277,366,133,870,1
Lebesby46,360,443,878,875,370,655,016,968,4
Aremark46,262,024,776,677,879,660,721,473,0
Osen46,262,432,866,781,982,968,222,476,0
Midsund46,266,442,957,884,284,863,924,276,3
Vega46,262,732,448,172,585,271,422,773,8
Evje og Hornnes46,263,846,664,576,676,563,125,571,9
Nome46,161,434,355,875,079,362,821,171,2
Dovre46,161,924,755,176,883,863,625,173,3
Nordreisa46,162,033,561,576,578,863,718,272,2
Beiarn46,162,035,770,883,380,862,916,874,1
Kåfjord46,162,540,078,975,978,359,123,072,2
Hadsel46,061,538,355,575,782,762,214,372,2
Lindesnes46,063,238,764,077,877,163,323,372,5
Fredrikstad45,960,929,562,175,177,159,214,470,6
Grimstad45,961,634,956,073,178,661,018,070,2
Leirfjord45,963,126,965,775,779,067,97,773,5
45,960,929,742,071,980,967,923,568,8
Halsa45,862,733,764,282,479,968,521,275,3
Namsskogan45,863,037,783,767,280,164,728,672,8
Andøy45,861,839,566,875,579,364,517,772,6
Lyngen45,861,736,174,772,682,263,223,573,4
Steigen45,761,636,961,870,579,269,023,872,0
Vardø45,657,438,460,370,575,753,912,166,8
Gjerstad45,559,735,864,676,172,757,421,768,6
Mandal45,561,740,158,774,678,460,715,670,7
Tjeldsund45,461,931,367,278,280,666,817,374,6
Notodden45,361,030,357,572,777,665,016,170,7
Marker45,260,637,761,576,377,961,320,171,2
Iveland45,262,325,059,176,274,162,823,170,8
Askim45,160,129,462,475,075,957,715,569,8
Våler45,159,223,366,576,576,960,619,470,8
Austrheim45,061,029,866,776,381,464,211,674,2
Skånland45,060,038,251,980,477,760,616,571,0
Sørfold45,060,532,075,379,283,358,214,874,0
Herøy45,060,541,052,671,379,464,012,169,7
Nord-Odal45,059,834,272,177,775,658,317,070,8
Hvaler45,057,127,659,176,277,160,817,069,6
Øygarden44,961,932,460,176,179,160,314,071,5
Fedje44,964,047,792,366,183,567,011,375,8
Meråker44,960,732,056,272,781,861,220,271,0
Åmli44,960,643,263,570,079,462,612,070,5
Moss44,959,730,159,873,377,059,113,569,9
Eidskog44,858,432,265,569,676,057,820,867,8
Vaksdal44,863,233,663,173,583,264,313,973,0
Bjugn44,861,836,064,879,176,360,418,971,4
Kvænangen44,760,550,661,679,477,056,816,870,3
Arendal44,659,433,356,671,275,959,713,868,6
Rendalen44,660,036,754,677,078,063,924,870,4
Måsøy44,559,140,065,274,074,156,021,668,3
Kragerø44,558,533,356,072,279,558,517,269,3
Loppa44,358,821,451,483,674,457,627,468,4
Åsnes44,359,329,566,473,574,761,621,169,7
Sarpsborg44,259,127,763,674,775,355,212,369,1
Grue44,257,933,063,169,177,762,518,769,3
Hasvik44,157,239,660,465,070,947,429,762,5
Gratangen44,060,137,475,977,677,756,014,371,1
Bindal43,960,614,151,685,883,367,517,574,8
Kvalsund43,957,852,672,175,871,950,329,566,1
Kongsvinger43,757,730,261,073,975,256,616,268,2
Tranøy43,760,643,065,978,580,258,319,671,1
Halden43,758,025,657,373,775,655,612,668,1
Risør43,457,231,251,672,577,659,414,668,5
Tysfjord43,257,741,357,777,875,654,213,468,0
Torsken42,958,835,781,168,377,158,215,970,0
Ibestad42,958,435,471,279,477,062,913,672,2
Stor-Elvdal42,957,234,651,272,774,157,719,666,5
Tvedestrand42,856,735,156,370,373,658,812,666,7
Lødingen42,757,628,153,869,778,062,221,968,2
Nesseby42,356,818,456,171,973,768,512,169,9
Dyrøy41,955,631,662,172,776,550,423,865,3
41,857,733,862,868,478,657,418,267,9
Verran41,056,829,769,067,474,157,19,566,9
Lavangen40,759,037,066,175,775,560,914,870,6
Evenes40,253,833,058,970,571,955,518,865,2
Ballangen39,152,636,860,066,671,552,012,562,8
Rissa0,00,00,00,00,00,00,00,00,0
 Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
 
 

  Sysselsettingsandel - Kvinner og Menn

 
Tabell 2.1. Yrkesdeltakelse. Sysselsatte per 100 innbyggere. Kvinner og menn. Aldersgrupper. 2017
Region/Kommune 
År 
Sysselsatte per 100 innbyggere i alt*): 
Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år 
Sysselsatte per 100 innbyggere 20-66 år 
Kvinner (Descending)
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Bykle201760,059,976,575,683,384,2
Øystre Slidre201754,855,272,073,782,983,8
Førde201754,654,673,473,381,782,4
Tromsø201753,256,069,071,976,979,5
Eidfjord201752,959,373,578,382,786,4
Nore og Uvdal201752,956,472,873,782,983,9
Aurland201752,754,970,969,578,281,5
Hol201752,555,968,873,279,582,5
Sirdal201752,452,873,871,583,581,4
Sogndal201752,455,470,872,479,480,7
Vang201752,253,772,469,580,575,1
Træna201752,156,066,772,373,782,4
Vinje201751,955,370,473,180,481,9
Os201751,955,468,371,080,080,6
Snillfjord201751,753,670,672,279,881,8
Naustdal201751,751,671,771,881,180,9
Karasjok201751,648,967,261,976,571,5
Hægebostad201751,553,873,673,781,180,5
Tynset201751,351,969,969,480,379,7
Oslo201751,255,066,369,973,676,8
Bodø201751,254,167,970,877,079,7
Gjerdrum201751,155,367,873,979,484,2
Hammerfest201751,054,768,471,576,280,5
Røros201750,553,167,169,278,081,1
Hornindal201750,455,571,574,585,583,4
Kautokeino201750,348,568,862,577,069,2
Alvdal201750,255,072,075,981,184,2
Jølster201750,255,371,876,880,987,0
Nittedal201750,154,568,972,979,683,2
Hemsedal201750,156,267,674,277,580,9
Modalen201750,045,372,064,279,868,1
Nord-Aurdal201749,953,966,769,977,679,9
Ørskog201749,951,567,368,077,277,7
Målselv201749,955,267,871,977,081,2
Stryn201749,855,670,674,480,483,8
Sør-Varanger201749,851,666,065,474,273,7
Vestre Slidre201749,854,867,573,578,182,1
Rælingen201749,754,766,973,176,683,1
Midtre Gauldal201749,755,769,173,278,582,6
Gaular201749,753,171,172,980,082,4
Rennesøy201749,753,469,473,178,182,5
Fet201749,754,067,372,677,781,8
Leikanger201749,750,967,570,082,082,9
Tana201749,747,864,361,175,671,5
Nes201749,754,667,370,578,579,7
Gjesdal201749,755,568,875,376,083,3
Snåsa201749,750,969,771,382,381,8
Trondheim201749,753,765,368,674,176,7
Gloppen201749,652,570,072,281,183,4
Gol201749,656,667,975,278,183,5
Bardu201749,556,768,674,079,585,6
Flatanger201749,456,763,474,273,382,7
Ålesund201749,453,366,569,875,878,6
Time201749,454,668,673,976,381,5
Gulen201749,455,167,974,680,881,7
Roan201749,355,865,373,674,681,7
Luster201749,351,269,471,578,681,9
Lørenskog201749,353,165,469,876,080,2
Finnøy201749,356,770,176,179,283,7
Bergen201749,252,765,668,174,576,1
Hobøl201749,254,765,370,674,979,3
Røyken201749,054,066,472,276,582,1
Gausdal201749,055,366,773,778,082,9
Voss201748,952,869,171,480,081,0
Stranda201748,957,069,074,682,884,5
Lillehammer201748,952,965,469,675,679,6
Balestrand201748,954,566,070,677,577,8
Frøya201748,956,967,372,674,780,3
Klepp201748,954,967,274,475,082,6
Ulvik201748,847,069,963,783,372,4
Nesodden201748,751,165,768,775,778,8
Namsos201748,750,265,867,575,877,8
Sigdal201748,657,366,574,377,783,5
Klæbu201748,652,466,772,076,781,6
Åseral201748,655,971,172,079,878,6
Suldal201748,654,869,574,979,583,0
Valle201748,550,063,766,975,772,8
Skodje201748,554,366,773,075,782,4
Eid201748,553,868,672,179,582,2
Vadsø201748,449,564,063,875,173,9
Eide201748,454,967,374,478,181,6
Hole201748,454,366,172,574,880,8
Skaun201748,454,068,574,577,883,9
Molde201748,451,965,368,575,377,8
201748,455,068,575,776,082,3
Bjerkreim201748,458,369,179,377,485,3
Flå201748,452,966,870,274,977,1
Ål201748,456,068,075,079,884,6
Malvik201748,352,465,370,775,880,9
Sørum201748,354,767,273,277,482,5
Asker201748,351,466,570,076,479,4
Bærum201748,352,067,270,577,079,9
Lesja201748,351,367,571,478,182,3
Oppegård201748,250,766,769,178,780,3
Båtsfjord201748,252,763,365,472,072,8
Lier201748,252,765,370,275,880,0
Stavanger201748,251,464,566,972,975,2
Nannestad201748,256,064,973,174,181,6
Frogn201748,151,564,168,075,278,8
Hyllestad201748,147,668,060,479,473,4
Tolga201748,151,867,769,679,378,4
Flesberg201748,054,065,571,975,781,7
Flora201748,051,665,767,974,577,4
Sykkylven201748,053,466,870,377,380,5
Ås201748,052,764,069,272,276,3
Sandnes201748,052,265,570,073,677,9
Utsira201748,054,561,875,965,190,5
Lunner201748,053,264,168,873,579,1
Lierne201748,052,166,068,278,082,4
Sula201747,952,568,471,877,781,0
Levanger201747,951,565,968,876,179,2
Meland201747,950,966,270,676,580,6
Folldal201747,950,166,565,580,880,0
Vindafjord201747,955,768,773,776,880,2
Skedsmo201747,953,464,370,474,480,2
Sola201747,853,066,171,573,979,3
Jondal201747,848,065,265,877,683,3
Ørsta201747,852,567,170,376,980,4
Vik201747,754,069,474,080,983,4
Tydal201747,758,467,577,676,483,8
Alta201747,752,164,668,472,576,7
Nes201747,754,363,770,673,280,3
Øyer201747,655,064,171,274,179,8
Overhalla201747,653,667,374,477,083,9
Ski201747,651,865,570,276,180,6
Lærdal201747,654,163,870,375,282,5
Porsanger201747,548,662,761,871,971,0
Vefsn201747,451,164,168,275,679,2
Vestby201747,451,764,069,774,880,6
Stordal201747,455,166,975,077,384,9
Nissedal201747,452,766,169,075,879,2
Hitra201747,453,363,269,674,377,4
Randaberg201747,451,465,769,675,177,7
Harstad201747,451,264,067,173,276,6
Sortland201747,451,163,666,873,076,1
Odda201747,450,765,866,876,476,2
Ullensaker201747,354,664,372,273,481,2
Bokn201747,352,166,070,878,281,6
Åfjord201747,354,564,972,377,181,3
Lom201747,355,565,173,277,282,0
Fræna201747,253,965,371,576,781,7
Gamvik201747,249,358,860,366,967,3
Enebakk201747,253,163,270,273,779,2
Vågå201747,151,764,569,877,579,8
Fjell201747,151,963,769,073,278,7
Norddal201747,152,866,172,776,083,7
Stord201747,151,364,868,774,778,9
Øvre Eiker201747,151,863,468,873,077,9
Alstahaug201747,148,862,264,473,475,6
Selbu201747,152,866,170,676,381,7
Røst201747,156,664,271,676,975,6
Austevoll201747,054,267,974,377,683,2
Askøy201747,050,365,469,075,980,1
Ulstein201746,952,064,568,674,078,6
Orkdal201746,951,264,068,973,779,8
Rollag201746,955,264,872,776,381,4
Salangen201746,846,961,959,873,972,7
Vågan201746,851,663,567,271,675,8
Rindal201746,851,867,370,080,483,9
Osterøy201746,852,565,370,375,780,6
Røyrvik201746,853,670,573,182,881,8
Haugesund201746,850,162,765,172,274,0
Vestvågøy201746,850,664,767,373,576,5
Surnadal201746,853,363,370,475,180,8
Fusa201746,851,367,468,978,380,1
Berlevåg201746,851,162,464,274,676,6
Rana201746,751,763,368,273,478,5
Tokke201746,752,565,368,675,076,6
Melhus201746,753,064,571,575,981,9
Ullensvang201746,752,166,072,479,083,1
Våler201746,754,863,272,872,982,1
Oppdal201746,752,564,269,775,179,7
Giske201746,753,067,372,176,581,6
Vikna201746,653,665,072,973,982,4
Vestnes201746,649,363,364,173,773,5
Nedre Eiker201746,651,662,468,372,378,1
Fauske201746,650,862,866,273,076,9
Kvam201746,651,266,569,876,578,9
Eidsvoll201746,652,562,469,371,678,9
Lund201746,650,265,169,375,777,1
Kvitsøy201746,553,267,675,074,886,3
Kongsberg201746,551,462,767,873,477,8
Gjemnes201746,551,063,568,177,580,6
Saltdal201746,549,263,765,873,878,9
Hattfjelldal201746,450,164,269,776,880,9
Grong201746,450,866,567,777,977,8
Etne201746,452,766,071,975,980,7
Tinn201746,350,762,165,473,476,1
Fyresdal201746,351,163,667,576,977,0
Brønnøy201746,349,763,465,672,676,0
Storfjord201746,248,462,360,874,572,8
Eigersund201746,250,763,567,072,676,2
Hamar201746,250,162,166,073,676,0
Vågsøy201746,252,966,171,875,879,9
Os201746,151,664,370,473,680,3
Sveio201746,150,864,569,075,078,5
Vevelstad201746,047,561,562,471,471,9
Ringsaker201746,052,462,169,372,479,5
Kåfjord201746,046,164,360,976,768,7
Sør-Odal201746,051,560,065,869,876,0
Ringerike201746,051,061,466,571,576,3
Kviteseid201746,056,462,371,573,479,0
Krødsherad201746,055,163,373,271,881,2
Tysvær201745,951,764,971,475,380,9
Sande201745,953,465,169,173,781,6
Siljan201745,951,861,270,972,282,2
Kristiansand201745,948,961,564,670,272,6
Sør-Aurdal201745,952,063,470,674,179,8
Østre Toten201745,852,162,168,173,178,7
Stjørdal201745,851,762,869,473,480,3
Nesset201745,851,363,167,475,376,3
Løten201745,750,661,366,271,276,8
Narvik201745,748,762,663,871,672,7
Høylandet201745,755,566,078,579,984,7
Bygland201745,747,760,161,670,069,2
Gjøvik201745,750,861,265,971,775,0
Askvoll201745,749,665,068,676,678,6
Søgne201745,650,662,367,271,075,8
Stange201745,650,961,467,572,077,6
Rauma201745,651,764,370,074,979,9
Lenvik201745,650,963,067,672,277,5
Volda201745,549,662,565,772,875,3
Sokndal201745,548,166,066,174,775,3
Nordkapp201745,552,260,065,568,874,9
Fosnes201745,547,063,462,372,069,5
Sandøy201745,551,863,669,873,582,2
Spydeberg201745,551,160,868,172,978,3
Hemne201745,551,461,369,872,982,6
Hamarøy201745,549,462,164,474,074,5
Fjaler201745,549,664,866,578,878,6
Smøla201745,555,062,771,672,781,7
Nordreisa201745,446,861,862,172,471,9
Nesna201745,449,561,664,071,874,0
Grane201745,452,162,870,775,781,5
Rømskog201745,450,862,169,575,077,4
Vega201745,446,962,263,176,071,9
Farsund201745,449,362,465,873,076,6
Ørland201745,353,261,770,171,079,6
Karlsøy201745,348,760,762,370,570,5
Strand201745,350,163,669,172,978,7
Namdalseid201745,349,263,366,174,975,1
Sørreisa201745,352,561,668,671,879,3
Kvæfjord201745,347,460,163,270,173,5
Sunndal201745,250,962,766,173,077,3
Rygge201745,249,360,564,770,574,6
Audnedal201745,254,664,475,074,480,4
Masfjorden201745,252,166,073,177,984,6
Lyngdal201745,249,062,868,271,476,8
Flekkefjord201745,249,563,666,674,376,1
Trøgstad201745,252,460,468,570,477,0
Selje201745,254,063,770,873,980,6
Gran201745,150,961,767,271,876,4
Skjervøy201745,151,061,167,671,278,5
Herøy201745,151,162,268,870,779,2
Inderøy201745,151,161,867,873,479,0
Samnanger201745,149,661,465,870,877,0
Drammen201745,150,760,866,670,476,0
Elverum201745,150,760,967,470,977,4
Granvin201745,156,164,073,777,184,6
Aure201745,151,562,367,473,578,0
Årdal201745,050,862,766,274,678,1
Sømna201745,047,561,564,371,974,6
Seljord201745,052,762,669,673,477,9
Fitjar201744,952,363,269,871,980,3
Verdal201744,950,660,466,871,677,2
Kvinesdal201744,950,263,066,373,675,7
Råde201744,950,160,567,870,778,2
Værøy201744,951,762,068,871,175,8
Lurøy201744,949,963,367,474,576,2
Hurum201744,950,159,765,171,176,7
Rennebu201744,951,660,469,273,080,8
Kvinnherad201744,849,762,867,074,077,8
Steinkjer201744,748,861,365,572,875,4
Aurskog-Høland201744,753,361,069,871,880,0
Lindås201744,750,561,768,373,279,8
Bømlo201744,750,662,768,373,079,5
Nærøy201744,752,660,670,571,579,1
Sauda201744,750,763,868,974,678,8
Skjåk201744,754,261,471,074,582,0
Hadsel201744,747,361,061,971,472,9
Berg201744,654,263,870,070,174,6
Lillesand201744,649,261,965,971,276,1
Jevnaker201744,653,160,569,770,979,5
Skiptvet201744,653,560,370,269,579,5
Drangedal201744,649,261,165,272,374,5
Skien201744,648,759,864,170,173,7
Hjelmeland201744,654,665,175,676,183,9
Sund201744,649,762,167,771,678,4
Radøy201744,550,061,566,472,076,4
Høyanger201744,548,962,163,874,674,3
Vanylven201744,553,262,169,774,679,9
Sel201744,548,861,563,872,874,5
Lebesby201744,547,761,059,968,168,6
Vestre Toten201744,552,560,068,370,8