KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links
Arbeidsmarked  > Yrkesdeltakelse > Innvandrere > Din Region
Modulen viser utviklingen i yrkesdeltakelsen for innvandrere.
Som sysselsatte regnes alle med en avtalt arbeidstid på minst 1 time per uke. 
Innvandrerne er brudt ned etter landbakgrunn og kjønn.
Sammenlikninger er gjort mot resten av den "etnisk norske" befolkningen.
Fra menyen nedenfor finnes moduler med sammenlikning og rangering av regioner 
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
Regioner
Konkurrenter
  Bakgrunn
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenker til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Hvor er din kommune/region?  > Om tilgang
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     
  Velg Fylke >>>      Velg region/kommune  >>>   << Velg region direkte fra boksen Region/kommune - eller velg først fylke for å avgrense til regioner innen valgt fylke
     
Tabell 1. Yrkesdeltakelse. Sysselsatte per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. Valgt region. 2008-2017.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselesatte per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Landet200871,672,464,273,757,3
Landet200969,770,761,771,854,2
Landet201069,170,161,671,653,6
Landet201169,170,162,873,154,1
Landet201268,769,762,872,854,0
Landet201368,669,563,173,054,1
Landet201468,569,463,473,054,5
Landet201568,569,463,473,054,5
Landet201665,666,760,269,751,8
Landet201766,067,061,170,653,1
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Yrkesdeltakelse. Andel sysselsatte. 15-74. år. Innvandrere og etnisk norske. Valgt region. 2008-2017
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.
     
     
Tabell 2. Yrkesdeltakelse for menn. Andel sysselsatte menn per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. Valgt region. 2008-2017.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselesatte menn per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Landet200874,575,269,377,062,5
Landet200972,473,265,974,458,3
Landet201071,672,465,874,457,4
Landet201171,772,467,676,558,1
Landet201271,672,367,876,258,3
Landet201371,472,167,976,358,2
Landet201471,371,967,976,258,3
Landet201571,371,967,976,258,3
Landet201667,668,563,572,154,1
Landet201768,168,964,472,955,6
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Menn. Yrkesdeltakelse. Andel sysselsatte. 15-74. år. Innvandrere og etnisk norske. Valgt region. 2008-2017
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.
     
     
Tabell 3. Yrkesdeltakelse for kvinner. Andel sysselsatte kvinner per 100 innbyggere 15-74 år, etter etnisk bakgrunn. Valgt region. 2008-2017.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Sysselesatte kvinner per 100 innbyggere 15-74 år 
I alt 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Landet200868,569,658,769,252,6
Landet200967,068,257,168,350,4
Landet201066,567,857,167,950,2
Landet201166,467,757,668,450,5
Landet201265,767,057,367,950,1
Landet201365,666,957,768,250,3
Landet201465,566,858,368,451,1
Landet201565,566,858,368,451,1
Landet201663,664,956,666,449,7
Landet201763,865,157,567,350,8
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Kvinner. Yrkesdeltakelse. Andel sysselsatte. 15-74. år. Innvandrere og etnisk norske. Valgt region. 2008-2017
The chart showing Ikke-vestlige series, Vestlige series, Etnisk norske series.
     
     
Yrkesdeltakelse for etnisk norske. Kvinner og menn. Valgt region. 2008-2017
The chart showing Kvinner series, Menn series.
  Yrkesdeltakelse for vestlige innvandrere. Kvinner og menn. Valgt region. 2008-2017
The chart showing Kvinner series, Menn series.

  Yrkesdeltakelse for ikke-vestlige innvandrere. Kvinner og menn. Valgt region. 2008-2017
The chart showing Kvinner series, Menn series.
     
     
Tabell 4. Yrkesdeltakelse for kvinner og menn - etter etnisk bakgrunn. Andel sysselsatte kvinner per 100 innbyggere 15-74 år. Valgt region. 2008-2017.
Region/Kommune 
År (Ascending)
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige 
Etnisk norske 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Menn 
Kvinner 
Landet200869,358,777,069,262,552,675,269,6
Landet200965,957,174,468,358,350,473,268,2
Landet201065,857,174,467,957,450,272,467,8
Landet201167,657,676,568,458,150,572,467,7
Landet201267,857,376,267,958,350,172,367,0
Landet201367,957,776,368,258,250,372,166,9
Landet201467,958,376,268,458,351,171,966,8
Landet201567,958,376,268,458,351,171,966,8
Landet201663,556,672,166,454,149,768,564,9
Landet201764,457,572,967,355,650,868,965,1
   
     


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontaktinformasjon      Om Oss