KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links
Bedrifter og foretak  > Konkurser > Din Region
Modulen viser antall konkurser - og konkurshyppigheten i forhold til foretaksbestand og innbyggere.
Datagrunnlag: Den registerbaserte konkursstatistikken til Statistisk sentralbyrå
Modulen viser antall konkurser i alt - og antall konkurser per 100 eksisterende foretak og per 100 innbyggere.
Modulen viser også konkurser etter organisasjonsform - og regionenes andel av konkurser på landsbasis og i eget fylke.
Fra menyen nedenfor finnes moduler med sammenlikning og rangering av regioner
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
Regioner
Konkurrenter
  Bakgrunn
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenker til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Hvor er din kommune/region?  > Om tilgang
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     
  Velg Fylke >>>      Velg region/kommune  >>>   << Velg region direkte fra boksen Region/kommune - eller velg først fylke for å avgrense til regioner innen valgt fylke
     
Tab 1. Antall konkurser i alt og konkurser per 100 foretak og per 100 innbyggere. 2001-2017. Valgt region
Region 
År (Ascending)
Konkurser i alt 
Konkurser per: 
100 foretak 
100 innbyg-gere 
Landet20003 570 0,80
Landet20013 55713,560,79
Landet20024 46816,640,99
Landet20035 22017,971,15
Landet20044 28414,770,94
Landet20053 53411,840,77
Landet20063 0319,900,65
Landet20072 8418,710,61
Landet20083 63510,870,77
Landet20095 01314,021,04
Landet20104 43112,330,91
Landet20114 35311,990,88
Landet20123 80710,180,76
Landet20134 56211,700,90
Landet20144 80011,950,94
Landet20154 46111,080,86
Landet20164 54410,980,87
Landet20174 55710,970,87
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
 
Konkurser i alt. Valgt region. 2001-2017
The chart showing Series 1 series.
 
Konkurser per 100 innbyggere i valgt region. 2001-2017
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Konkurser i alt. 2001-2017. Valgt region
Region/Kommune 
År (Ascending)
Antall konkurser 
Endring fra forrige år 
%-Andel av konkurser i: 
Konkurser per 100 eksisterende foretak 
Antall 
Prosent 
Landet 
Eget fylke 
Landet20003 57000,0100,0000,00 
Landet20013 557-13-0,4100,0000,0013,56
Landet20024 46891120,4100,0000,0016,64
Landet20035 22075214,4100,0000,0017,97
Landet20044 284-936-21,9100,0000,0014,77
Landet20053 534-750-21,2100,0000,0011,84
Landet20063 031-503-16,6100,0000,009,90
Landet20072 841-190-6,7100,0000,008,71
Landet20083 63579421,8100,0000,0010,87
Landet20095 0131 37827,5100,0000,0014,02
Landet20104 431-582-13,1100,0000,0012,33
Landet20114 353-78-1,8100,0000,0011,99
Landet20123 807-546-14,3100,0000,0010,18
Landet20134 56275516,6100,0000,0011,70
Landet20144 8002385,0100,0000,0011,95
Landet20154 461-339-7,1100,0000,0011,08
Landet20164 544831,9100,0000,0010,98
Landet20174 557130,3100,0000,0010,97
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Konkurser per 100 foretak i valgt region. 2001-2017
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 3. Konkurser etter organisasjonsform. Antall. 2001-2017. Valgt region.  
Region 
År (Ascending)
Konkurser etter organisasjonsform 
AS 
Enk 
NUF 
Ansv 
BA 
Landet20001 9831 5420174
Landet20012 1001 4011133
Landet20022 5561 8211205
Landet20032 9552 1374319
Landet20042 5871 6037255
Landet20052 0371 37937194
Landet20061 7771 079117185
Landet20071 581999209126
Landet20082 2421 035285911
Landet20093 2211 200503167
Landet20102 6511 27344186
Landet20112 6441 180472122
Landet20122 2801 05040799
Landet20132 7481 31144353
Landet20143 0971 36929182
Landet20153 1151 13416390
Landet20163 1491 23611250
Landet20173 2901 10212540
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
AS = Aksjeselskap,   Enk = enkeltmannsforetak,   NUF = Norsk avdeing av utenlands selskap,   Ansv = Ansvarlig selskap,  BA = Selskap med begrenset ansvar
  Konkurser etter organisasjonsform. Antall. 2001-2017
The chart showing AS series, Enk series, NUF series.
     
     
Tabell 4. Konkurser etter organisasjonsform. Andel. 2001-2017. Valgt region. Prosent 
Region 
År (Ascending)
Konkurser etter organisasjonsform 
AS 
Enk 
NUF 
Ansv 
BA 
Landet200055,543,20,00,50,1
Landet200159,039,40,00,40,1
Landet200257,240,80,00,40,1
Landet200356,640,90,10,60,2
Landet200460,437,40,20,60,1
Landet200557,639,01,00,50,1
Landet200658,635,63,90,60,2
Landet200755,635,27,40,40,2
Landet200861,728,57,80,20,3
Landet200964,323,910,00,30,1
Landet201059,828,710,00,20,1
Landet201160,727,110,80,30,0
Landet201259,927,610,70,20,2
Landet201360,228,79,70,10,1
Landet201464,528,56,10,20,0
Landet201569,825,43,70,20,0
Landet201669,327,22,50,10,0
Landet201772,224,22,70,10,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
AS = Aksjeselskap,   Enk = enkeltmannsforetak,   NUF = Norsk avdeing av utenlands selskap,   Ansv = Ansvarlig selskap,  BA = Selskap med begrenset ansvar
  Konkurser etter organisasjonsform. Prosent. 2001-2017
The chart showing AS series, Enk series, NUF series.
   


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontaktinformasjon      Om Oss