KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links OBS OBS: Vi legger om til ny 2020-kommunestruktur. Derfor: Sidene kan laste tregt en stund fremover - og i perioder ikke fungere. Beklager
Befolkning  > Samlede flyttinger > Benchmarking
Modulen rangerer regioner etter samlet flytteomfang - inn og ut og innen kommunene. 
Modulen viser samlede flyttinger fordelt på innflyttinger, utflyttinger og flytting innen samme kommune.
Datagrunnlag: SSBs årlige statistikk om flyttinger  
Tabell 1 viser viser flyttefrekvensen per 100 innbyggere - og tabell 2 antall personer som har flyttet. 
Flyttinger per 100 innbyggere er regnet i forhold til middelfolkemengden i året.
Moduler som viser utviklingen for DinRegion og andre regionale sammenlikninger finnes fra menyen nedenfor.
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
  Bakgrunn
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenker til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Hvor er din kommune/region?  > Om tilgang
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     
Velg type region  >>>
  Velg fylke >>>
 
 
<<  Velg Fylke i boksen til venstre for å se bare kommuner eller regioner innen valgt fylke.

     
Tabell 1. Flyttinger per 100 innbyggere. Flyttinger i alt. Innflyttinger, utflyttinger og flyttinger innen samme kommune. 2018
Region/Kommune 
Fylke Nr 
Flytt inger ialt (Descending)
Flyttinger til kommunen 
Flyttinger fra kommunen 
Innen samme kommune 
I alt 
Fra annen kommune 
Fra utlandet 
I alt 
Til annen kommune 
Til utlandet 
Oslo0325,66,54,61,86,24,81,313,0
Troms og Finnmark2016,73,62,51,13,63,10,59,5
Viken0115,04,63,70,93,73,10,66,7
Agder0814,93,32,60,73,02,60,48,5
Trøndelag1614,32,81,81,02,41,90,59,2
Nordland1813,92,71,90,82,72,40,38,6
Vestfold og Telemark0613,93,42,60,82,92,40,57,6
Vestland1213,72,51,70,92,61,90,78,6
Innlandet0412,73,32,60,73,02,70,46,4
Rogaland1112,42,41,41,02,41,60,97,6
Møre og Romsdal1511,62,31,50,82,31,90,47,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Samlede flyttinger per 100 innbyggere. 2018
The chart showing Igangsatt series.
Innflyttinger, utflyttinger og flyttinger innen kommunen
     
     
Samlede innflyttinger per 100 innbyggere. 2018
The chart showing Igangsatt series.
Innflyttinger nedregnet innvandring
  Samlede utflyttinger per 100 innbyggere. 2018
The chart showing Igangsatt series.
Utflyttinger medregnet utvandring
  Samlede kommune-interne flyttinger per 100 innbyggere. 2018
The chart showing Igangsatt series.
Personer flyttet mellom adresser innen samme kommune
     
     
Tabell 2. Flyttinger i alt. Innflyttinger og utflyttinger - og flyttinger innen samme kommune. Antall personer. 2018.
Region/Kommune 
Fylke Nr 
Flytt inger ialt (Descending)
Flyttinger til kommunen 
Flyttinger fra kommunen 
Innen samme kommune 
I alt 
Fra annen kommune 
Fra utlandet 
I alt 
Til annen kommune 
Til utlandet 
Viken01180 07554 99744 30810 68944 28336 9547 32980 795
Oslo03173 24443 86731 40412 46341 65332 7648 88987 724
Vestland1286 86615 93310 5015 43216 48112 2754 20654 452
Trøndelag1666 10012 9798 4694 51010 8898 7232 16642 232
Rogaland1158 70011 2446 6074 63711 6207 5684 05235 836
Vestfold og Telemark0658 69914 21010 9783 23212 33010 2722 05832 159
Innlandet0449 17812 74510 2212 52411 72510 3521 37324 708
Agder0845 23010 1908 0102 1809 2557 9101 34525 785
Troms og Finnmark2040 4458 6746 0942 5808 7357 5831 15223 036
Nordland1833 9466 6134 5572 0566 5235 77774620 810
Møre og Romsdal1531 0016 2434 0612 1826 0985 0321 06618 660
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Samlede flyttinger.2018. Antall personer
The chart showing Igangsatt series.
Innflyttinger, utflyttinger og flyttinger innen kommunen
    .
     
Samlede innflyttinger.2018. Antall personer
The chart showing Igangsatt series.
Innflyttinger nedregnet innvandring
  Samlede utflyttinger. 2018. Antall personer
The chart showing Igangsatt series.
Utflyttinger medregnet utvandring
  Samlede kommune-interne flyttinger.2018. Antall personer
The chart showing Igangsatt series.
Personer flyttet mellom adresser innen samme kommune
     
     
Tabell 3. Netto innflytting. Antall personer i alt og per 100 innbyggere. 2018
Region/Kommune 
Fylke Nr 
Netto innflytting 
Antall 
Per 100 innb (Descending)
Viken0110 7140,89
Trøndelag162 0900,45
Vestfold og Telemark061 8800,44
Oslo032 2140,33
Agder089350,31
Innlandet041 0200,26
Møre og Romsdal151450,05
Nordland18900,04
Troms og Finnmark20-61-0,03
Rogaland11-376-0,08
Vestland12-548-0,09
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
Netto innflytting = Innflyttinger minus utflyttinger
  Netto innflytting per 100 innbyggere. 2018
The chart showing Igangsatt series.
Netto innflytting = Innflyttinger minus utflyttinger
  Netto innflytting. Antall personer. 2018.
The chart showing Igangsatt series.
Netto innflytting = Innflyttinger minus utflyttinger
     


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontaktinformasjon      Om Oss