KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links OBS OBS: Vi har problemer med en database. Det betyr at nettstedet i perioder ikke fungerer. Vi arbeider for å løse dette. Beklager
Befolkning  > Sivilstand > Benchmarking
Modulen sammenlikner og rangerer kommuner og regioner etter befolkningens sivilstand .
Datagrunnlag: SSBs årlige befolkningsstatistikk - som viser folkemengde pr. 1. januar.
Tabell 1 viser den prosentvise fordelingen av befolkningen etter sivilstand.
Tabell 2 viser antall innbyggere etter sivilstand.
Fra menyen nedenfor finnes moduler som viser utviklingen for DinRegion og andre regionale sammenlikninger. 
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
  Bakgrunn
Om Statistikken  > Mer om innholdet i denne modulen
Datagrunnlag  > SSBs datagrunnlag finnes her
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     
Velg type region  >>>

  Velg fylke >>>
 
   
     
Tabell 1. Andel innbyggere etter sivilstand. 2019. Prosent. Valgt region
Region/Kommune 
År 
Andel etter sivilstand. Prosent 
Innbyggere i alt 
Ugift (Descending)
Gift 
Skilt 
Separert 
Enke- enkemann 
Annet 
Kautokeino201963,926,24,01,04,90,02 924
Karasjok201960,825,48,10,94,80,02 673
Tromsø201960,628,27,21,03,00,176 649
Førde201959,730,06,20,93,20,013 092
Sogndal201959,630,84,60,64,40,08 191
Hammerfest201959,328,77,40,93,70,010 536
Oslo201959,228,77,81,32,90,2681 071
Trondheim201959,129,47,10,93,40,0196 159
Alta201958,029,28,01,33,50,020 665
201958,029,86,41,24,40,16 630
Vikna201957,529,97,30,84,40,04 578
Bodø201957,330,87,31,03,60,052 024
Bardu201957,131,35,80,94,80,04 030
Klæbu201956,833,26,41,02,50,06 076
Båtsfjord201956,830,87,11,33,90,02 270
Skaun201956,532,56,70,93,40,08 231
Brønnøy201956,529,58,01,14,80,07 916
Bergen201956,331,57,41,13,70,0281 190
Nesseby201956,125,910,52,15,20,1941
Lenvik201955,929,98,21,14,90,011 679
Vestvågøy201955,929,88,01,35,00,011 480
Sortland201955,729,98,51,14,60,110 518
Fjaler201955,732,55,10,66,10,02 770
Målselv201955,631,87,10,74,70,06 805
Hemsedal201955,633,26,81,13,30,02 481
Namsos201955,630,38,20,95,00,013 113
Nordreisa201955,628,89,01,15,60,04 909
Vardø201955,626,810,50,96,20,02 081
Vevelstad201955,530,47,01,06,00,0497
Malvik201955,534,46,41,02,80,014 040
Sør-Varanger201955,330,88,21,14,60,010 156
Gamvik201955,327,610,41,05,60,01 169
Vadsø201955,230,88,21,14,60,15 894
Åmot201955,029,09,01,05,80,14 407
Tana201955,028,69,21,75,50,12 900
Hasvik201954,929,28,51,16,30,01 045
Aurland201954,832,85,40,76,30,11 764
Askøy201954,734,96,11,03,20,029 275
Flora201954,633,36,60,94,60,011 852
Ås201954,534,46,81,03,10,120 335
Herøy201954,531,76,91,06,00,01 780
Leirfjord201954,532,96,51,05,10,02 320
Jølster201954,435,54,90,74,60,03 047
Eid201954,333,86,01,04,90,06 151
Verdal201954,332,57,30,95,00,014 933
Ålesund201954,333,86,81,04,00,047 998
Alvdal201954,332,96,51,25,10,02 418
Porsanger201954,328,810,81,24,90,03 944
Modalen201954,231,18,40,35,50,5380
Naustdal201954,134,55,71,14,50,02 793
Luster201954,134,45,40,85,30,05 195
Vefsn201954,130,88,51,15,60,013 403
Stryn201954,134,65,70,74,90,07 167
Nærøy201954,132,86,70,85,60,05 072
Hemnes201954,130,87,51,36,40,04 501
Levanger201954,133,67,01,14,30,120 254
Melhus201954,134,16,71,14,00,016 562
Gaular201953,935,94,80,84,60,13 027
Skodje201953,935,36,70,63,50,04 764
Selbu201953,833,55,80,76,10,04 088
Værøy201953,733,76,60,45,60,0732
Fauske201953,731,88,21,15,20,09 760
Røros201953,631,48,40,85,70,05 610
Bykle201953,635,56,61,03,30,0953
Alstahaug201953,633,27,30,94,90,07 415
Røst201953,526,411,21,27,70,0508
Harstad201953,532,87,91,04,80,024 827
Balsfjord201953,530,78,60,76,40,05 625
Stjørdal201953,533,77,41,04,30,024 028
Frøya201953,434,06,71,14,80,05 068
Fyresdal201953,432,07,41,06,10,01 286
Salangen201953,432,47,70,85,60,02 183
Sørreisa201953,433,27,70,94,80,03 489
Sund201953,435,66,21,23,70,07 062
Fjell201953,335,96,41,23,10,026 166
Leikanger201953,335,85,20,65,10,02 331
Overhalla201953,335,75,21,04,90,03 879
Rødøy201953,332,56,90,66,80,01 238
Elverum201953,331,29,11,25,30,021 191
Rana201953,332,87,71,05,20,026 315
Vågan201953,233,08,11,14,60,19 595
Lebesby201953,228,411,61,45,50,01 328
Voss201953,134,65,90,75,70,014 606
Os201953,135,27,11,23,40,020 804
Ullensaker201953,133,28,81,53,40,138 234
Stavanger201953,135,07,21,23,50,0134 037
Hornindal201953,036,84,10,65,50,01 152
Gratangen201953,030,49,21,26,20,01 105
Nesna201953,033,37,11,15,50,01 792
Øksnes201953,031,98,20,76,20,04 449
Volda201953,035,75,71,24,40,09 197
Vinje201952,933,66,90,85,70,13 723
Lillehammer201952,932,68,31,15,00,028 023
Orkdal201952,933,17,81,44,70,012 086
Hadsel201952,932,28,80,85,30,08 091
Nordkapp201952,830,110,21,45,50,03 218
Ørsta201952,835,36,10,75,00,010 857
Ørland201952,833,17,60,95,50,05 334
Lærdal201952,734,06,61,35,30,02 151
Vågå201952,732,66,61,07,00,03 589
Giske201952,737,25,40,93,80,08 398
Rælingen201952,734,68,21,33,10,018 161
Sømna201952,630,48,51,57,00,02 014
Tynset201952,633,77,01,05,60,05 591
Lierne201952,632,86,00,67,90,01 386
Sula201952,637,25,40,83,90,09 271
Fræna201952,634,47,61,14,30,09 800
Flå201952,629,89,31,07,40,01 052
Gjøvik201952,532,58,61,25,10,030 676
Bjugn201952,532,39,00,95,30,04 904
Øystre Slidre201952,532,57,51,65,70,23 208
Nittedal201952,535,18,11,13,20,124 089
Meland201952,437,85,80,93,10,08 187
Vang201952,433,77,31,05,50,11 610
Træna201952,434,45,91,55,70,0456
Holtålen201952,434,06,80,86,00,02 025
Steinkjer201952,433,37,91,05,30,022 090
Nannestad201952,434,68,61,23,20,113 682
Midtre Gauldal201952,334,86,40,95,60,06 246
Hattfjelldal201952,235,55,61,15,60,01 359
Måsøy201952,230,78,81,27,00,01 235
Osterøy201952,236,56,30,94,20,08 120
Bindal201952,132,87,00,67,60,01 450
Lavangen201952,133,86,61,26,20,11 042
Hemne201952,133,57,90,75,80,04 228
Gjesdal201952,138,15,71,12,90,111 899
Nesodden201952,134,49,01,33,10,219 488
Saltdal201952,034,47,70,65,30,04 657
Molde201952,034,68,21,04,30,027 001
Eide201952,035,07,30,94,80,03 433
Tysfjord201952,032,48,30,86,40,11 925
Nordre Land201951,931,19,01,16,80,06 671
Nord-Fron201951,931,88,81,06,40,05 742
Hitra201951,933,78,11,15,30,04 694
Hareid201951,935,26,51,35,10,05 155
Kristiansund201951,933,58,41,24,90,024 274
Narvik201951,834,17,91,15,10,018 630
Løten201951,832,59,21,35,20,07 663
Snillfjord201951,835,75,81,15,60,0999
Sørum201951,736,07,81,23,20,018 263
Kåfjord201951,732,28,11,16,90,02 097
Stord201951,737,36,01,04,00,018 699
Kristiansand201951,735,37,91,23,90,092 282
Sør-Fron201951,634,86,91,25,40,03 127
Kvæfjord201951,633,38,91,05,20,02 858
Storfjord201951,631,110,11,26,00,01 841
Sunndal201951,633,67,31,36,10,07 106
Meløy201951,634,27,70,95,60,06 331
Snåsa201951,634,77,20,65,80,12 100
Ringsaker201951,633,68,21,35,30,034 488
Høyanger201951,633,08,21,16,10,04 091
Lindås201951,536,67,01,03,90,015 812
Eidsvoll201951,533,99,11,34,10,124 919
Haugesund201951,434,08,81,44,30,037 250
Sel201951,433,27,51,46,40,05 789
Gausdal201951,334,18,00,95,70,06 112
Øygarden201951,336,56,31,64,30,04 889
Sørfold201951,232,98,00,97,00,01 975
Gloppen201951,237,65,20,75,30,05 836
Lom201951,235,15,71,26,70,12 293
Berlevåg201951,229,612,60,66,00,0981
Vaksdal201951,134,07,00,97,00,04 045
Rennesøy201951,140,05,00,83,10,14 847
Stange201951,134,58,41,04,90,120 916
Vestnes201951,136,07,11,04,80,06 536
Rauma201951,134,87,40,95,80,07 487
Vestre Slidre201951,132,19,71,06,00,12 135
Sandnes201951,137,76,91,23,10,077 246
Ballangen201951,033,87,51,26,40,12 470
Enebakk201951,036,37,91,53,30,011 026
Krødsherad201951,032,310,01,05,60,02 239
Sykkylven201951,037,16,11,04,80,07 657
Austevoll201951,038,74,71,24,40,05 212
Sola201951,038,96,11,03,00,026 582
Ulstein201951,037,76,61,03,80,08 609
Rindal201950,937,74,11,65,60,02 028
Øvre Eiker201950,934,78,91,24,40,019 117
Stordal201950,934,76,90,86,70,0947
Meråker201950,933,88,01,06,30,12 432
Gol201950,833,59,21,25,30,04 576
Skedsmo201950,835,18,61,34,00,155 652
Søndre Land201950,832,19,71,26,10,15 623
Klepp201950,838,96,21,22,90,019 354
Nes201950,835,38,71,14,10,121 885
Songdalen201950,736,07,81,54,10,06 706
Sirdal201950,736,96,51,04,80,01 839
Etnedal201950,731,89,11,66,70,01 305
Oppdal201950,735,57,41,25,20,06 975
Årdal201950,734,86,40,87,30,05 245
Ski201950,736,57,81,23,80,130 843
Hamar201950,733,19,71,25,30,031 144
Meldal201950,735,67,11,25,40,03 905
Trysil201950,632,49,61,06,30,06 607
Time201950,638,66,51,03,30,018 795
Hjartdal201950,636,85,60,66,40,01 572
Grong201950,633,87,91,26,50,02 374
Vestre Toten201950,633,49,31,25,40,013 384
Kongsberg201950,635,38,61,34,10,027 481
Ringebu201950,534,77,51,16,30,04 425
Surnadal201950,535,96,80,85,90,05 928
Nesset201950,536,75,20,96,80,02 956
Notodden201950,533,29,31,15,80,112 682
Øyer201950,535,77,60,85,50,05 119
Inderøy201950,436,36,91,25,20,013 608
Tolga201950,436,16,31,06,30,01 551
Berg201950,333,28,30,87,20,1888
Eidfjord201950,334,77,51,06,50,0906
Hurdal201950,332,411,00,85,50,02 864
Tysvær201950,339,55,60,93,70,011 028
Birkenes201950,338,36,41,23,80,05 212
Flesberg201950,335,57,41,35,40,12 694
Re201950,336,98,00,93,90,19 730
Vega201950,232,48,11,18,20,01 232
Hobøl201950,236,68,51,23,50,05 642
Lyngen201950,234,27,90,67,10,02 847
Dyrøy201950,232,28,61,18,00,01 129
Lurøy201950,235,66,90,86,50,01 904
Seljord201950,235,07,61,45,80,02 934
Froland201950,236,87,61,53,90,05 845
Granvin201950,235,96,31,16,60,0937
Frosta201950,237,26,11,05,50,12 632
Indre Fosen201950,235,77,21,15,90,09 988
Grimstad201950,136,97,91,13,90,123 246
Tokke201950,133,58,81,16,50,02 228
Lesja201950,134,87,80,86,50,02 009
Vestby201950,136,58,81,33,30,017 824
Lørenskog201950,136,78,41,33,50,040 106
Aure201950,035,87,00,86,30,03 553
Ringerike201950,033,410,01,35,20,130 442
Strand201950,038,86,11,04,00,012 720
Randaberg201950,040,35,70,73,30,011 053
Sveio201949,939,55,60,94,10,05 721
Skjåk201949,934,37,21,66,90,02 204
Nome201949,933,98,71,36,20,06 538
Tønsberg201949,933,910,41,34,50,145 976
Drammen201949,934,39,81,44,60,068 933
Karlsøy201949,932,79,01,56,90,02 252
Åseral201949,837,35,80,56,60,0939
Grane201949,835,38,20,95,80,01 493
Nord-Aurdal201949,832,610,31,06,30,06 418
Dønna201949,835,47,51,36,00,01 391
Røyrvik201949,836,96,20,46,60,0482
Gulen201949,837,06,20,96,20,02 322
Hol201949,835,18,41,25,60,04 473
Vik201949,736,95,60,67,10,02 672
Radøy201949,738,66,11,14,40,05 091
Våler201949,738,08,01,33,00,05 593
Herøy201949,738,36,10,75,20,08 927
Bømlo201949,739,35,50,84,70,011 960
Flakstad201949,735,36,70,87,50,01 292
Ål201949,735,28,40,56,20,04 671
Balestrand201949,637,97,00,54,80,01 279
Bærum201949,637,97,41,13,90,0126 841
Vindafjord201949,639,84,80,84,90,08 743
Jevnaker201949,633,410,41,35,20,16 846
Flatanger201949,638,26,70,74,80,01 103
Skiptvet201949,635,88,61,24,80,13 797
Kvinnherad201949,636,57,40,85,70,013 137
Torsken201949,531,79,81,27,80,0931
Røyken201949,537,78,21,13,40,022 635
Fitjar201949,539,95,90,74,00,03 201
Dovre201949,532,410,41,16,60,12 615
Gjemnes201949,537,86,80,75,20,02 641
Aukra201949,438,36,70,94,60,03 539
Gjerdrum201949,438,27,81,03,50,16 823
Gran201949,434,19,01,56,10,113 642
Lunner201949,435,89,11,34,40,09 051
Engerdal201949,433,48,90,57,50,41 286
Tydal201949,436,36,30,97,20,0794
Skjervøy201949,435,97,61,75,50,02 917
Vågsøy201949,338,05,60,86,30,05 970
Åfjord201949,335,77,20,86,90,03 340
Rennebu201949,337,07,11,05,70,02 501
Hamarøy201949,332,310,40,77,30,01 747
Karmøy201949,338,86,51,14,40,042 161
Sør-Odal201949,233,79,91,45,70,07 879
201949,240,26,11,23,30,018 814
Asker201949,238,57,51,23,60,161 523
Porsgrunn201949,234,210,11,35,20,036 224
Nedre Eiker201949,236,68,81,34,00,024 963
Skien201949,234,69,91,44,90,054 645
Fet201949,238,57,61,13,60,011 842
Averøy201949,137,07,71,05,10,05 849
Høylandet201949,139,24,80,86,10,01 254
Odda201949,134,48,01,17,40,06 745
Spydeberg201949,136,68,31,14,90,06 042
Etne201949,140,14,80,95,10,04 077
Østre Toten201949,134,99,11,05,80,114 948
Kvam201949,038,55,71,05,90,08 441
Evje og Hornnes201949,035,28,81,35,60,03 638
Haram201949,039,15,81,05,10,09 383
Steigen201949,035,58,30,96,30,02 576
Os201949,037,66,90,66,00,11 912
Modum201948,934,010,11,55,50,113 980
Vennesla201948,937,97,61,44,20,014 630
Halden201948,934,69,81,65,00,131 177
Roan201948,936,86,30,37,70,0957
Stranda201948,939,65,01,15,50,04 565
Smøla201948,836,87,10,96,30,02 134
201948,832,310,11,07,80,02 616
Sande201948,837,08,61,24,30,09 904
Åmli201948,835,18,31,96,00,01 848
Bygland201948,737,77,21,54,90,01 192
Hole201948,737,58,31,34,10,16 845
Beiarn201948,735,97,80,76,80,01 022
Samnanger201948,739,85,80,65,10,02 465
Skånland201948,736,67,51,06,10,03 009
Nore og Uvdal201948,735,97,31,16,90,02 448
Midsund201948,738,06,80,46,00,02 019
Ulvik201948,737,27,30,56,10,11 093
Aurskog-Høland201948,735,59,41,35,00,116 500
Kvænangen201948,734,18,32,16,80,01 202
Namdalseid201948,734,89,60,96,00,01 576
Austrheim201948,637,97,01,45,20,02 887
Valle201948,636,47,01,86,10,01 156
Tingvoll201948,636,96,91,16,60,03 045
Fredrikstad201948,635,69,61,44,80,081 772
Lier201948,637,98,41,23,90,026 373
Våler201948,633,810,11,26,40,03 705
Arendal201948,635,79,81,44,60,044 785
Tinn201948,534,39,41,46,40,05 780
Tranøy201948,535,08,90,86,70,01 513
Drangedal201948,535,39,00,86,20,14 080
Ørskog201948,539,56,91,14,00,02 250
Kvinesdal201948,537,17,41,45,70,06 048
Osen201948,535,77,61,46,90,0947
Sauherad201948,537,18,21,05,20,04 293
Bremanger201948,438,05,20,97,50,03 705
Sauda201948,437,86,21,06,60,04 597
Halsa201948,437,07,10,86,70,01 574
Tysnes201948,438,07,40,75,50,02 846
Sigdal201948,433,410,21,36,80,03 490
Åsnes201948,432,411,11,26,80,17 214
Namsskogan201948,335,08,71,46,50,0871
Kviteseid201948,236,88,11,25,60,12 403
Verran201948,235,48,21,46,70,02 449
Sarpsborg201948,235,59,91,45,00,055 997
Lund201948,139,96,11,14,70,03 213
Askvoll201948,138,46,00,56,90,03 038
Oppegård201948,139,08,01,13,90,027 394
Eidsberg201948,035,39,81,55,40,011 424
Søgne201948,038,48,01,44,10,011 403
Askim201948,034,810,91,44,80,115 865
Nissedal201948,036,58,21,65,80,01 476
Suldal201947,940,75,70,94,90,03 794
Andøy201947,935,98,31,06,90,04 771
Kongsvinger201947,833,111,81,26,10,017 823
Leka201947,838,66,00,76,90,0567
Marnardal201947,839,47,11,54,30,02 297
Nord-Odal201947,834,79,71,16,80,05 024
Norddal201947,739,55,31,06,40,01 645
Horten201947,735,410,51,45,00,127 334
Moskenes201947,636,87,40,47,80,01 039
Lyngdal201947,639,86,71,24,70,08 609
Bokn201947,639,26,01,06,30,0840
Fusa201947,640,45,40,85,70,03 861
Hyllestad201947,638,26,41,06,70,01 366
Masfjorden201947,638,75,80,77,10,01 711
Lillesand201947,638,58,31,24,40,010 990
Rakkestad201947,537,38,11,35,70,18 230
Ullensvang201947,538,46,00,97,10,13 320
Trøgstad201947,535,410,01,45,60,15 347
Eigersund201947,540,06,81,24,60,014 830
Gildeskål201947,435,28,81,47,20,01 978
Kvalsund201947,435,19,51,16,90,0988
Mandal201947,437,59,11,24,80,015 659
Moss201947,334,911,31,45,00,132 726
Ibestad201947,333,28,40,810,40,01 375
Loppa201947,234,29,41,08,20,0917
Vegårshei201947,239,16,71,45,60,02 093
Selje201947,139,85,31,06,70,02 747
Nes201947,137,18,51,16,20,03 315
Solund201947,040,04,91,07,20,0820
Flekkefjord201946,939,17,11,45,50,09 066
Frogn201946,837,110,41,24,30,115 761
Bjerkreim201946,844,04,81,03,30,02 807
Rygge201946,837,69,71,24,70,116 145
Stor-Elvdal201946,832,911,22,07,00,12 459
Folldal201946,836,28,21,07,60,11 577
Eidskog201946,732,312,01,57,40,06 114
Gjerstad201946,736,09,61,66,20,02 454
Rollag201946,638,18,20,66,40,11 419
Audnedal201946,642,54,81,24,90,01 780
Forsand201946,540,96,51,44,70,01 193
Svelvik201946,536,710,81,14,90,06 685
Farsund201946,439,67,31,35,40,09 695
Kragerø201946,335,910,51,26,00,010 406
Tvedestrand201946,237,29,31,46,00,06 069
Hjelmeland201946,242,55,40,75,30,02 684
Lindesnes201946,240,37,51,05,00,04 953
Bamble201946,139,18,71,15,00,014 089
Sande201946,040,45,60,97,00,02 493
Iveland201945,941,07,71,73,80,01 326
Agdenes201945,837,87,90,97,60,01 693
Risør201945,736,610,31,26,30,06 848
Sokndal201945,740,37,31,15,70,03 305
Siljan201945,640,47,80,95,20,12 329
Hurum201945,637,910,51,14,90,19 521
Sør-Aurdal201945,637,88,11,66,90,12 981
Evenes201945,636,59,71,27,10,01 387
Rendalen201945,635,49,51,67,90,01 791
Jondal201945,540,96,00,66,90,11 087
Hægebostad201945,543,53,91,25,80,11 683
Finnøy201945,544,94,60,54,50,03 150
Vanylven201945,240,56,11,07,20,03 163
Grue201945,233,511,81,67,80,04 646
Lødingen201945,036,810,11,26,90,02 077
Sandøy201944,042,35,70,67,40,01 238
Råde201944,041,57,91,35,30,07 542
Marker201943,639,79,01,76,00,03 592
Aremark201942,739,69,51,66,50,11 357
Tjeldsund201942,741,28,80,76,60,01 259
Utsira201942,346,46,10,54,10,5196
Fedje201941,643,17,80,07,50,0562
Fosnes201941,039,010,91,08,10,0605
Hvaler201940,642,611,01,04,70,04 599
Kvitsøy201939,947,76,21,25,00,0516
Rømskog201939,145,08,30,67,00,0673
Rissa20190,00,00,00,00,00,00
Lardal20190,00,00,00,00,00,00
Tjøme20190,00,00,00,00,00,00
Nøtterøy20190,00,00,00,00,00,00
Stokke20190,00,00,00,00,00,00
Andebu20190,00,00,00,00,00,00
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: Kommuneprofilen
  Andel ugift. 2019. Prosent
The chart showing Kvinner series.
     
     
Tabell 2. Antall innbyggere etter sivilstand. 2000 - 2019. Prosent. Valgt region
Region/Kommune 
År 
Andel etter sivilstand. Prosent 
Innbyggere i alt 
Ugift (Descending)
Gift 
Skilt 
Separert 
Enke- enkemann 
Annet 
Oslo2019403 064195 47252 8489 04219 5321 113681 071
Bergen2019158 33088 48820 7412 97310 523135281 190
Trondheim2019115 99557 66213 9811 8516 58288196 159
Stavanger201971 14346 8599 6711 5874 72255134 037
Bærum201962 96848 0149 4421 4444 91261126 841
Kristiansand201947 70932 5627 2721 1303 5892092 282
Tromsø201946 47121 6075 5077412 2715276 649
Fredrikstad201939 73729 1157 8601 1343 9012581 772
Sandnes201939 46129 1095 3489012 4042377 246
Drammen201934 38423 6656 7279313 1943268 933
Asker201930 27123 6734 6137292 2063161 523
Bodø201929 83216 0213 7805111 8641652 024
Skedsmo201928 28719 5314 8067512 2492855 652
Sarpsborg201926 98819 8595 5527862 8021055 997
Skien201926 86818 9215 3837562 6942354 645
Ålesund201926 06316 2453 2754801 9241147 998
Tønsberg201922 93415 5894 7645862 0762745 976
Arendal201921 74515 9724 3676232 0641444 785
Karmøy201920 76816 3452 7344541 855542 161
Ullensaker201920 29512 7073 3485611 3022138 234
Lørenskog201920 07414 7193 3525381 4121140 106
Haugesund201919 15512 6643 2915041 6191737 250
Porsgrunn201917 82012 3983 6674591 874636 224
Ringsaker201917 78211 5852 8414561 8111334 488
Gjøvik201916 1209 9722 6453621 570730 676
Askøy201916 02810 2171 794291941429 275
Hamar201915 77910 3013 0333601 6571431 144
Ski201915 62711 2482 4103801 1591930 843
Moss201915 49111 4353 7024521 6281832 726
Halden201915 25810 7943 0604951 5502031 177
Ringerike201915 22410 1723 0543941 5801830 442
Lillehammer201914 8209 1482 3313201 3921228 023
Molde201914 0489 3332 2052591 156027 001
Rana201914 0258 6382 0282521 366626 315
Fjell201913 9559 3931 687311813726 166
Kongsberg201913 9019 7122 3643581 1351127 481
Sola201913 54610 3301 626275802326 582
Harstad201913 2908 1351 9612441 189824 827
Oppegård201913 16810 6762 1792951 070627 394
Horten201913 0389 6662 8663711 3781527 334
Stjørdal201912 8488 1081 7882351 0391024 028
Eidsvoll201912 8218 4582 2773341 0121724 919
Lier201912 8159 9882 2143181 029926 373
Nittedal201912 6408 4531 9472597721824 089
Kristiansund201912 5918 1382 0413021 1911124 274
Nedre Eiker201912 2769 1262 2093361 007924 963
Alta201911 9906 0351 649266717820 665
Grimstad201911 6508 5811 8332539161323 246
Steinkjer201911 5747 3581 7472301 175622 090
Elverum201911 2976 6061 9202471 116521 191
Røyken201911 2038 5391 863247776722 635
Nes201911 1077 7181 9062468971121 885
Ås201911 0916 9961 3812136401420 335
Os201911 0487 3331 472244703420 804
Levanger201910 9486 8021 4102158651420 254
Stange201910 6937 2151 7632021 0321120 916
Nesodden201910 1446 7041 7592555963019 488
Klepp20199 8237 5221 207226569719 354
Øvre Eiker20199 7316 6341 692225833219 117
Stord20199 6736 9681 128183741618 699
Narvik20199 6486 3531 473199956118 630
Rælingen20199 5626 2881 497244564618 161
Time20199 5187 2561 220185613318 795
Sørum20199 4516 5751 416228585818 263
20199 2607 5711 141219621218 814
Melhus20198 9525 6491 106187666216 562
Vestby20198 9236 5131 566238584017 824
Kongsvinger20198 5235 8912 0982171 088617 823
Lindås20198 1475 7861 108162609015 812
Verdal20198 1124 8511 089136743214 933
Aurskog-Høland20198 0315 8581 5562218241016 500
Førde20197 8103 932806124420013 092
Malvik20197 7894 828897135387414 040
Voss20197 7615 049858107831014 606
Askim20197 6175 5171 734230759815 865
Rygge20197 5606 0641 5631917571016 145
Mandal20197 4165 8781 419190750615 659
Frogn20197 3845 8491 642197680915 761
Østre Toten20197 3345 2211 3601518701214 948
Namsos20197 2863 9701 073122660213 113
Vefsn20197 2494 1251 135150744013 403
Nannestad20197 1634 7381 179158435913 682
Vennesla20197 1605 5471 107204612014 630
Eigersund20197 0425 9251 003173685214 830
Inderøy20196 8644 936934166708013 608
Modum20196 8434 7511 4092037641013 980
Vestre Toten20196 7764 4701 251160723413 384
Gran20196 7394 6471 221199827913 642
Lenvik20196 5303 487956130571511 679
Kvinnherad20196 5124 791978106749113 137
Bamble20196 4945 5101 229154701114 089
Flora20196 4703 949786103543111 852
Vestvågøy20196 4163 425921144570411 480
Notodden20196 4024 2151 177145734912 682
Orkdal20196 3904 002946169573612 086
Strand20196 3614 936782128510312 720
Hammerfest20196 2433 02178494393110 536
Gjesdal20196 1954 534684136343711 899
Bømlo20195 9434 70566094557111 960
Sortland20195 8603 149893119489810 518
Fet20195 8224 561895136424411 842
Ørsta20195 7323 83466779545010 857
Enebakk20195 6244 005867166361311 026
Sør-Varanger20195 6213 125828114466210 156
Tysvær20195 5484 35761598407311 028
Randaberg20195 5264 45862580361311 053
Eidsberg20195 4884 0271 118176614111 424
Søgne20195 4774 383912155473311 403
Fauske20195 2383 10380211250329 760
Lillesand20195 2274 235915128482310 990
Fræna20195 1523 37474510542319 800
Vågan20195 1033 16377310444579 595
Indre Fosen20195 0093 56472010559009 988
Re20194 8903 5917799037559 730
Sogndal20194 8842 5213775135808 191
Sula20194 8763 4495017836529 271
Volda20194 8733 28452011140729 197
Sande20194 8333 66884912343019 904
Kragerø20194 8173 7391 095128622510 406
Skaun20194 6512 6715547128138 231
Haram20194 6003 6675479447419 383
Farsund20194 4993 84270312652509 695
Brønnøy20194 4732 3396369037717 916
Lunner20194 4713 23682711439949 051
Herøy20194 4373 4205436646108 927
Giske20194 4223 1254517632318 398
Ulstein20194 3873 2435688232908 609
Hurum20194 3443 60899510346479 521
Vindafjord20194 3393 4834227342608 743
Meland20194 2933 0934717325348 187
Hadsel20194 2772 6047136642928 091
Flekkefjord20194 2513 54764712449709 066
Osterøy20194 2382 9605087234028 120
Kvam20194 1403 2484778149508 441
Lyngdal20194 1013 42457710640108 609
Alstahaug20193 9732 4625446936617 415
Løten20193 9682 48970310239837 663
Rakkestad20193 9133 06766310747378 230
Sykkylven20193 9052 8424657636727 657
Sør-Odal20193 8802 65778010945037 879
Stryn20193 8762 4794104735327 167
20193 8451 9784228229586 630
Rauma20193 8262 6075527043207 487
Målselv20193 7852 1674835131816 805
Sund20193 7692 5114358426127 062
Sunndal20193 6662 3885219343537 106
Oppdal20193 5372 4755168336316 975
Åsnes20193 4882 3378038949077 214
Nordre Land20193 4642 0726017645626 671
Klæbu20193 4532 0183886215236 076
Songdalen20193 4032 41152010027206 706
Jevnaker20193 3972 2847109235946 846
Gjerdrum20193 3732 6035337024046 823
Trysil20193 3462 1436336941516 607
Eid20193 3432 0783666230116 151
Vestnes20193 3412 3514646531416 536
Hole20193 3362 5675658928086 845
Råde20193 3163 13159910039607 542
Odda20193 3122 3185407449926 745
Meløy20193 2652 1664905535416 331
Midtre Gauldal20193 2652 1744025534736 246
Nome20193 2632 2195688340416 538
Vadsø20193 2561 8164846527035 894
Nord-Aurdal20193 1982 0916596240626 418
Gausdal20193 1342 0854895234936 112
Risør20193 1272 5057028243206 848
Svelvik20193 1082 4527227632526 685
Balsfjord20193 0111 7284824236115 625
Røros20193 0091 7634714632105 610
Surnadal20192 9952 1304044935005 928
Gloppen20192 9892 1933014131205 836
Nord-Fron20192 9811 8285045937005 742
Sel20192 9761 9234378137025 789
Spydeberg20192 9662 2114996829716 042
Vågsøy20192 9442 2703334937405 970
Tynset20192 9411 8853935631515 591
Kvinesdal20192 9322 2434458234516 048
Froland20192 9322 1504438923015 845
Averøy20192 8742 1654525929815 849
Eidskog20192 8581 9747369045426 114
Sveio20192 8572 2583205223225 721
Søndre Land20192 8541 8055466834555 623
Hobøl20192 8342 0664806519705 642
Ørland20192 8161 7674074829515 334
Luster20192 8111 7872804427305 195
Tinn20192 8051 9825428036925 780
Tvedestrand20192 8022 2565628536406 069
Våler20192 7812 1234467416905 593
Nærøy20192 7421 6633404228325 072
Nordreisa20192 7271 4124405527504 909
Frøya20192 7081 7223395424505 068
Hareid20192 6751 8173336526415 155
Årdal20192 6581 8273384038205 245
Austevoll20192 6582 0162476023015 212
Vikna20192 6321 3703353820124 578
Birkenes20192 6221 9973326119825 212
Øyer20192 5841 8253873928405 119
Bjugn20192 5751 5834424625804 904
Skodje20192 5681 6833182816704 764
Trøgstad20192 5411 8935367330135 347
Radøy20192 5321 9673125622225 091
Øygarden20192 5061 7833098021104 889
Rennesøy20192 4781 9402403714934 847
Hitra20192 4361 5803795224704 694
Hemnes20192 4331 3883375728604 501
Åmot20192 4241 2793984625734 407
Saltdal20192 4231 6003602624804 657
Nord-Odal20192 3991 7414855634305 024
Øksnes20192 3581 4183653327414 449
Gol20192 3261 5334195324414 576
Ål20192 3201 6433942429004 671
Bardu20192 3031 2622333819224 030
Lindesnes20192 2861 9973724924814 953
Andøy20192 2831 7113974833024 771
Ringebu20192 2361 5343304727804 425
Stranda20192 2311 8072274925104 565
Sauda20192 2271 7372834730304 597
Hol20192 2261 5703745324914 473
Hemne20192 2021 4153343124514 228
Selbu20192 1981 3712393025004 088
Porsanger20192 1401 1344264919503 944
Høyanger20192 1091 3523374424904 091
Grue20192 1011 5575477536424 646
Sauherad20192 0801 5913544522304 293
Overhalla20192 0681 3842003818903 879
Vaksdal20192 0681 3742843628304 045
Etne20192 0011 6361963720704 077
Drangedal20191 9791 4393693425454 080
Meldal20191 9781 3912794621103 905
Vinje20191 9691 2512572921433 723
Vågå20191 8921 1692383625313 589
Skiptvet20191 8831 3583284418133 797
Kautokeino20191 8687661163014402 924
Hvaler20191 8661 9615084821424 599
Sørreisa20191 8631 1582683316703 489
Fusa20191 8381 5592093222213 861
Suldal20191 8161 5442163318503 794
Våler20191 8001 2533734323603 705
Bremanger20191 7951 4081923327703 705
Eide20191 7861 2002503116603 433
Evje og Hornnes20191 7841 2813214720503 638
Aure20191 7781 2712502922503 553
Aukra20191 7501 3562383316203 539
Nordkapp20191 7009703274517603 218
Sigdal20191 6881 1663554523603 490
Øystre Slidre20191 6841 0422395218473 208
Jølster20191 6581 0811492013903 047
Åfjord20191 6471 1922422723203 340
Gaular20191 6321 0861442513823 027
Karasjok20191 6246802162312912 673
Sør-Fron20191 6151 0872173916903 127
Tana20191 5958282664816032 900
Fitjar20191 5841 2771902112903 201
Ullensvang20191 5781 2752002923623 320
Marker20191 5651 4263246021613 592
Nes20191 5611 2312813720503 315
Lund20191 5471 2831973515013 213
Fjaler20191 5438991421716902 770
Naustdal20191 5129641603112602 793
Sokndal20191 5091 3312403618903 305
Nesset20191 4931 0841532620002 956
Tingvoll20191 4801 1232103220003 045
Kvæfjord20191 4759512552814902 858
Seljord20191 4731 0272224117102 934
Skånland20191 4661 1022272918413 009
Askvoll20191 4621 1681831620903 038
Hurdal20191 4419283152215712 864
Skjervøy20191 4401 0462214916102 917
Finnøy20191 4321 4131461714203 150
Vanylven20191 4311 2801933122803 163
Lyngen20191 4309752241620202 847
Austrheim20191 4041 0942013914902 887
Hemsedal20191 379823169278302 481
Tysnes20191 3771 0822111915702 846
Sør-Aurdal20191 3591 1262404720722 981
Flesberg20191 3549572003614522 694
Vik20191 3299871491719002 672
Frosta20191 3209781602614622 632
Bjerkreim20191 3151 236134299302 807
Alvdal20191 3127961582812402 418
Gjemnes20191 3069991801813802 641
Selje20191 2951 0931462818502 747
Dovre20191 2948462712917322 615
Båtsfjord20191 290699161308912 270
20191 2778462632520502 616
Leirfjord20191 264763151