KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links OBS OBS: Vi har problemer med en database. Det betyr at nettstedet i perioder ikke fungerer. Vi arbeider for å løse dette. Beklager
Inntekt og Formue  > Barn i husholdninger med lavinntekt > Benchmarking
Modulen sammenlikner kommune og fylker mv  mht andel barn under 18 år i husholdninger med lavinntekt.
Modulen bygger på SSBs statistikk om husholdningenes inntekt og formue.
Lavinntekt er vist etter ulike definisjoner - basert på både EU-standard og OECD-standard.
I prinsippet fanger definisjonene opp personer i hushold med under hhv 50 og 60 prosent av medianinntekten.
Definisjonene er mer beskrevet nedenfor.
Fra menyen nedenfor finnes moduler som viser utviklingen for DinRegion og andre regionale sammenlikninger.   
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
  Bakgrunn
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenker til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Hvor er din kommune/region?  > Om tilgang
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     
Velg type region  >>>

  Velg fylke >>>
 
   
     
Tabell 1. Barn under 18 år i husholdninger med lavinntekt. EU-standard. Antall og andel. Valgte regioner. 2017
Region/Kommune 
År 
Barn under 18 år i alt 
Andel med lavinntekt (prosent) 
Antall med lavinntekt 
EU_50 (Descending)
EU_60 
EU_50 
EU_60 
Flå201719019,524,73747
Valle201724119,127,04665
Vevelstad20179518,918,91818
Torsken201717218,033,73158
Fyresdal201726917,126,04670
Solund201715317,022,22634
Lebesby201724916,521,74154
Berg201716615,732,52654
Hattfjelldal201727415,722,64362
Engerdal201722915,325,83559
Sauherad201785515,223,3130199
201741814,822,76295
Namsskogan201716314,718,42430
Hjartdal201731713,917,74456
Kvænangen201721113,722,72948
Kvæfjord201756113,722,177124
Rendalen201730513,419,74160
Drangedal201783313,220,3110169
Etnedal201726613,221,83558
Tranøy201729612,519,93759
Flesberg201757312,218,770107
Stor-Elvdal201738412,221,14781
Namdalseid201731412,114,33845
Tolga201731312,121,73868
Evje og Hornnes201783611,722,298186
Tinn20171 09711,718,8128206
Vang201729811,716,43549
Åseral201722411,621,92649
Moskenes201715711,515,91825
Bygland201722711,519,82645
Risør20171 29311,517,5149226
Drammen201714 29811,519,91 6442 845
Beiarn201714911,422,11733
Bykle201718411,415,82129
Åmli201738511,420,54479
Nesseby201716811,322,61938
Vardø201732011,322,83673
Lavangen201723811,322,32753
Lødingen201735111,122,53979
Nesna201735911,116,24058
Gol201788411,116,798148
Notodden20172 49611,018,5275462
Nore og Uvdal201745611,018,05082
Grue201769710,919,876138
Herøy201734210,816,73757
Fredrikstad201716 52010,818,61 7843 073
Leirfjord201751510,720,855107
Oslo2017130 23210,618,213 80523 702
Rennebu201747510,515,85075
Skien201711 08910,518,21 1642 018
Askim20173 32310,518,1349601
Sarpsborg201711 71510,518,61 2302 179
Moss20176 55210,519,06881 245
Bindal201728910,413,83040
Sør-Aurdal201757510,413,06075
Andøy201789010,315,892141
Kvalsund201716710,215,61726
Gamvik201716010,021,91635
Vega201721910,016,02235
Verran201746810,021,847102
Meråker201746210,023,246107
Halsa201729110,019,22956
Vadsø20171 2069,918,9119228
Vestre Slidre20174069,916,54067
Loppa20171239,819,51224
Gratangen20171939,817,11933
Vegårshei20174919,816,14879
20171 3239,815,4130204
Halden20176 1969,817,46071 078
Masfjorden20173809,711,33743
Vaksdal20178949,717,687157
Lyngdal20172 2379,616,8215376
Nissedal20173019,616,62950
Søndre Land20171 0279,619,099195
Ringebu20177949,615,076119
Aremark20172829,618,42752
Marnardal20175299,515,75083
Songdalen20171 6279,516,4155267
Seljord20176019,516,857101
Gran20172 8049,515,8266443
Kongsvinger20173 2969,518,6313613
Sunndal20171 3789,416,3130225
Balestrand20172359,416,62239
Vik20175339,412,25065
Lindesnes20171 1529,415,8108182
Nome20171 2669,417,0119215
Karasjok20175079,316,44783
Tvedestrand20171 1929,316,5111197
Lesja20174219,316,63970
Dyrøy20172079,216,91935
Hurdal20175899,218,354108
Dønna20172749,110,22528
Forsand20173289,111,63038
Ballangen20174889,018,24489
Nærøy20171 0689,015,696167
Ullensvang20176909,014,562100
Alstahaug20171 4918,913,9133207
Lom20174518,915,54070
Rømskog20171238,913,81117
Evenes20172518,819,12248
Skjåk20173968,812,93551
Os20173188,817,02854
Gildeskål20173678,717,23263
Brønnøy20171 7308,716,1151279
Nord-Fron20171 0638,714,992158
Dovre20174608,714,34066
Hamarøy20173048,615,52647
Aure20176718,616,258109
Tingvoll20175958,614,35185
Vestvågøy20172 4738,514,7210364
Hyllestad20172368,510,62025
Iveland20173318,521,12870
Siljan20175058,515,84380
Sigdal20176978,515,159105
Hemsedal20175188,514,74476
Nordkapp20175748,415,34888
Sømna20174048,416,63467
Høyanger20178388,415,970133
Kragerø20171 8838,416,6158313
Bremanger20177398,314,361106
Ørskog20174888,212,74062
Flora20172 6828,213,1220351
Kvinesdal20171 3658,214,1112192
Modum20172 7488,215,1225415
Øyer20179628,218,579178
Eidskog20171 0168,218,183184
Granvin20171738,115,01426
Gjerstad20174578,113,63762
Nord-Aurdal20171 1938,115,597185
Hamar20175 8488,113,8474807
Eidsberg20172 3118,117,4187402
Hasvik20171748,020,71436
Stryn20171 6548,014,0132232
Elverum20174 3018,014,6344628
Åsnes20171 2088,018,197219
Lyngen20175087,912,04061
Lierne20172787,912,92236
Mandal20173 5117,914,0277492
Kristiansand201719 8337,914,61 5672 896
Jevnaker20171 4017,915,2111213
Nordre Land20171 2507,814,398179
Skjervøy20175757,713,44477
Grong20174537,714,63566
Farsund20172 1547,713,2166284
Arendal20179 3757,715,57221 453
Ringerike20175 7257,714,8441847
Sel20171 0887,713,784149
Kautokeino20176357,617,248109
Hægebostad20174097,614,93161
Vennesla20173 4047,616,4259558
Porsgrunn20177 1207,614,15411 004
Sør-Fron20176357,615,14896
Bardu20178447,512,063101
Øksnes20178767,513,766120
Snåsa20174277,513,13256
Gloppen20171 3067,512,198158
Sauda20179557,512,372117
Froland20171 3927,513,7104191
Gausdal20171 1667,513,887161
Stange20174 2097,513,9316585
Salangen20174057,413,83056
Høylandet20172997,49,72229
Selje20175397,410,64057
Vestre Toten20172 5807,413,3191343
Båtsfjord20174227,312,13151
Sørfold20173867,311,92846
Steinkjer20174 5527,313,8332628
Gjøvik20175 9607,314,5435864
Rakkestad20171 7327,313,9126241
Meldal20177827,214,756115
Luster20171 1747,210,685124
Tokke20174317,211,83151
Åmot20178187,217,759145
Vågan20171 9417,113,3138258
Hol20178147,113,558110
Sør-Varanger20171 9777,011,3138223
Voss20173 1277,012,5219391
Grimstad20175 2287,013,5366706
Våler20175707,017,04097
Sortland20172 2116,912,7153281
Kristiansund20174 8156,913,3332640
Alvdal20175476,912,63869
Vestnes20171 2936,814,388185
Eid20171 4216,813,297188
Sogndal20171 7236,811,2117193
Nord-Odal20178996,815,161136
Løten20171 4936,815,0102224
Skedsmo201711 8536,812,98061 529
Holtålen20173566,712,62445
Gulen20174796,713,63265
Hjelmeland20176756,713,34590
Søgne20172 6756,714,1179377
Bamble20172 8846,714,4193415
Sør-Odal20171 4156,713,495190
Nordreisa20171 0426,614,469150
Inderøy20171 5056,614,678149
Sande20174736,614,03166
Flekkefjord20171 9576,612,0129235
Lenvik20172 5786,512,2168315
Namsos20172 8906,512,3188355
Hareid20171 1606,513,875160
Vanylven20175586,513,63676
Lunner20171 9306,511,0125212
Flakstad20172356,414,01533
Austrheim20176296,411,64073
Lund20177716,414,849114
Krødsherad20174556,411,02950
Østre Toten20172 8336,413,0181368
Skiptvet20178916,413,257118
Hadsel20171 5686,315,099235
Agdenes20173036,313,51941
Odda20171 2436,312,978160
Aurskog-Høland20173 4226,312,8216438
Steigen20174366,215,42767
Askvoll20176336,212,23977
Nes20175786,213,33677
Ullensaker20178 7626,212,05431 051
Sørreisa20177516,112,64695
Orkdal20172 6416,19,8161259
Molde20175 5346,110,4338576
Stord20174 4036,111,0269484
Stavanger201729 1226,111,31 7763 291
Birkenes20171 3176,111,580151
Øvre Eiker20174 0716,113,2248537
Ulstein20172 0226,010,3121208
Fusa20179166,09,95591
Strand20173 2296,011,0194355
Haugesund20177 7826,012,94671 004
Lier20175 8756,011,5353676
Øystre Slidre20176156,010,93767
Tynset20171 1776,012,471146
Røros20171 0025,910,959109
Oppdal20171 4535,910,786155
Bergen201755 9485,911,73 3016 546
Eidsvoll20175 4855,911,9324653
Karlsøy20173275,811,31937
Åfjord20176035,811,43569
Hemne20178755,810,65193
Fræna20172 2115,811,6128256
Osterøy20171 8885,811,9110225
Vindafjord20172 0455,811,0119225
Nedre Eiker20175 6165,813,2326741
Lillehammer20175 3235,810,3309548
Nesodden20174 5705,89,6265439
Måsøy20171935,79,81119
Storfjord20173525,712,82045
Stjørdal20175 4705,710,9312596
Hitra20178765,713,150115
Haram20172 0385,710,2116208
Herøy20171 9485,710,8111210
Lærdal20174035,79,72339
Ringsaker20176 9155,712,3394851
Vikna20171 0575,69,959105
Levanger20174 4345,610,5248466
Bjerkreim20177645,69,64373
Lillesand20172 5305,611,2142283
Hole20171 5125,68,985135
Hvaler20177505,68,14261
Kåfjord20173645,511,32041
Balsfjord20171 0315,511,557119
Sandøy20172555,510,61427
Volda20171 9045,511,2105213
Karmøy201710 0055,510,85501 081
Marker20176575,512,03679
Porsanger20177215,410,13973
Grane20172785,411,51532
Nesset20175575,411,13062
Sykkylven20171 6995,412,192206
Fjaler20176065,48,63352
Finnøy20177625,49,24170
Tana20175115,311,92761
Fauske20171 8405,312,198223
Ålesund201710 1295,39,2537932
Jølster20177355,39,03966
Bømlo20172 9565,39,5157281
Eigersund20173 3875,39,7180329
Kviteseid20174125,311,22246
Rollag20172455,38,61321
Ål20179595,312,551120
Nes20174 6555,310,2247475
Ørsta20172 3855,29,9124236
Suldal20179035,29,54786
Harstad20175 0245,110,2256512
Hemnes20178855,111,14598
Verdal20173 1615,111,7161370
Trondheim201738 6255,19,71 9703 747
Os20175 2085,110,6266552
Samnanger20175055,17,72639
Kvinnherad20172 8775,111,0147316
Tysnes20175485,19,72853
Sokndal20177895,110,54083
Folldal20172755,111,31431
Lørenskog20178 4885,110,8433917
Våler20171 3075,19,267120
Spydeberg20171 2615,110,864136
Aurland20173015,08,61526
Sandnes201718 9555,010,29481 933
Vinje20177265,011,03680
Trysil20171 1035,013,755151
Rygge20173 3125,011,4166378
Hammerfest20172 2774,910,6112241
Aukra20178104,911,24091
Kvam20171 8484,910,991201
Sola20176 5304,99,0320588
Nannestad20173 0974,910,8152334
Asker201714 5044,99,07111 305
Vefsn20172 6284,89,6126252
Klæbu20171 5994,810,177161
Bjugn20171 0394,811,650121
Smøla20173924,811,71946
Meland20172 1604,810,0104216
Klepp20174 9044,810,4235510
Narvik20173 5834,710,4168373
Rindal20174244,76,62028
Vågsøy20171 3214,710,662140
Sveio20171 4514,712,568181
Etne20179514,79,84593
Time20174 7364,79,0223426
Bærum201729 6174,78,21 3922 429
Målselv20171 3264,68,661114
Overhalla20179144,69,34285
Midtre Gauldal20171 2744,610,559134
Midsund20174774,69,02243
Rauma20171 5734,69,972156
Vestby20174 2024,68,3193349
Råde20171 5434,610,171156
Hurum20171 8774,59,284173
Fet20172 6834,57,8121209
Ås20174 3124,59,8194423
Hobøl20171 1884,510,453124
Skånland20175424,48,72447
Meløy20171 3114,410,858142
Leksvik20177484,49,53371
Melhus20173 8724,48,5170329
Ørland20171 0674,48,64792
Fjell20176 4604,48,7284562
Tysvær20172 9224,49,6129281
Vågå20177014,49,83169
Enebakk20172 5834,48,6114222
Stranda20178664,38,73775
Naustdal20176494,39,62862
Lindås20173 8304,39,7165372
Radøy20171 1534,312,150140
Audnedal20174384,39,11940
Frogn20173 2274,39,4139303
Averøy20171 2464,210,252127
Giske20172 1424,28,490180
Fitjar20177884,210,83385
Rennesøy20171 3054,28,155106
Kongsberg20175 6894,29,4239535
Frøya20179864,19,54094
Norddal20173424,112,91444
Rana20175 2874,09,2211486
Bodø201710 8864,08,6435936
Selbu20178204,010,63387
Leikanger20175444,07,42240
Sund20171 7984,010,172182
Gjerdrum20171 5894,07,464118
Sørum20174 4684,07,8179349
Førde20173 2043,98,3125266
20175 0033,99,9195495
Nittedal20175 7843,97,2226416
Saltdal20179153,810,83599
Randaberg20172 7633,79,4102260
Røyken20175 3823,77,9199425
Rælingen20174 2093,78,5156358
Ski20177 4723,78,4276628
Tromsø201715 6803,67,85641 223
Frosta20175503,614,22078
Gaular20177153,67,12651
Øygarden20171 2023,610,543126
Oppegård20176 3973,67,0230448
Trøgstad20171 0773,611,839127
Askøy20177 7003,57,3270562
Sirdal20174243,55,21522
Surnadal20171 1713,48,540100
Sula20172 3133,48,279190
Tysfjord20173343,39,91133
Skodje20171 1303,37,23781
Gjesdal20173 2043,37,7106247
Austevoll20171 3403,26,54387
Alta20174 9063,08,1147397
Malvik20173 4532,76,593224
Skaun20172 1282,76,857145
Gjemnes20175712,69,81556
Årdal20179561,76,21659
Eide20178101,68,11366
Berlevåg20171500,012,0018
Ibestad20172040,07,8016
Værøy20171430,014,7021
Røst2017830,00,000
Tjeldsund20172120,09,4020
Rødøy20172850,09,8028
Træna2017840,014,3012
Lurøy20173720,05,1019
Leka2017860,012,8011
Flatanger20171880,09,0017
Fosnes2017920,018,5017
Røyrvik2017970,021,6021
Tydal20171400,012,9018
Osen20171610,013,7022
Roan20171610,08,7014
Snillfjord20171790,010,1018
Stordal20172150,011,2024
Hornindal20172480,07,7019
Fedje20171240,019,4024
Modalen2017940,00,000
Ulvik20172310,018,2042
Eidfjord20171760,07,4013
Jondal20172250,08,0018
Utsira2017460,00,000
Bokn20171840,010,3019
Kvitsøy20171240,011,3014
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Andel barn under 18 år i hushold med lavinntekt. EU_50 Standard. 2017. Prosent
The chart showing Series 1 series.
     
     
Tabell 2. Barn under 18 år i husholdninger med lavinntekt. OECD-standard. Antall og andel. Valgte regioner. 2017
Region/Kommune 
År 
Barn under 18 år i alt 
Andel med lavinntekt (prosent) 
Antall med lavinntekt 
OECD_50 (Descending)
OECD_60 
OECD_50 
OECD_60 
Berg201716626,533,14455
Torsken201717224,435,54261
Valle201724122,827,05565
Fyresdal201726922,732,06186
Flå201719020,527,93953
Solund201715319,024,82938
Lebesby201724918,523,34658
Lødingen201735118,525,16588
Rendalen201730518,024,95576
Nesseby201716817,922,03037
Vevelstad20179517,927,41726
Sauherad201785517,926,2153224
Tolga201731317,923,65674
201741817,024,671103
Fedje201712416,925,82132
Namsskogan201716316,621,52735
Engerdal201722916,629,33867
Hattfjelldal201727416,426,34572
Kvænangen201721116,123,23449
Beiarn201714916,128,22442
Vadsø20171 20616,022,1193267
Lavangen201723816,023,53856
Tranøy201729615,925,74776
Kvæfjord201756115,926,489148
Leirfjord201751515,924,382125
Nissedal201730115,918,64856
Hjartdal201731715,822,45071
Åseral201722415,625,03556
Stor-Elvdal201738415,625,06096
Drangedal201783315,425,5128212
Halsa201729115,122,74466
Evje og Hornnes201783615,127,6126231
Iveland201733115,128,75095
Drammen201714 29815,023,72 1453 389
Etnedal201726615,028,64076
Vardø201732014,723,44775
Bygland201722714,529,13366
Træna20178414,322,61219
Grue201769714,322,2100155
Flesberg201757314,120,681118
Tinn20171 09714,020,2154222
Fredrikstad201716 52014,021,62 3133 568
Evenes201725113,924,33561
Meråker201746213,926,664123
Skien201711 08913,822,11 5302 451
Oslo2017130 23213,821,717 97228 260
Vega201721913,717,43038
Notodden20172 49613,721,9342547
Øyer201796213,721,7132209
Hurdal201758913,623,880140
Verran201746813,524,463114
Vaksdal201789413,520,8121186
Risør20171 29313,520,5175265
Nesna201735913,418,74867
Røyrvik20179713,421,61321
Moss20176 55213,422,98781 500
Sarpsborg201711 71513,322,51 5582 636
Kvalsund201716713,222,82238
Ballangen201748813,120,964102
Namdalseid201731413,119,74162
Loppa201712313,023,61629
Fosnes20179213,025,01223
Bykle201718413,020,72438
Åmli201738513,023,45090
Søndre Land20171 02713,022,1134227
Askim20173 32313,023,8432791
Kautokeino201763512,925,782163
Steigen201743612,819,55685
Balestrand201723512,823,03054
Vang201729812,822,53867
Lesja201742112,819,55482
Dovre201746012,818,35984
Moskenes201715712,718,52029
Aure201767112,718,085121
Dyrøy201720712,619,82641
Gratangen201719312,424,92448
Rennebu201747512,422,359106
Lyngdal20172 23712,422,0277492
Vegårshei201749112,423,461115
Gol201788412,419,2110170
Herøy201734212,319,94268
Seljord201760112,319,574117
Åsnes20171 20812,320,9149252
Halden20176 19612,321,67621 338
Lindesnes20171 15212,221,1141243
Eidsberg20172 31112,223,0282532
Hasvik201717412,120,72136
Nærøy20171 06812,118,4129197
Kragerø20171 88312,121,1228397
Åmot201781812,121,599176
Kongsvinger20173 29612,122,4399738
Marnardal201752911,920,863110
Høyanger201783811,817,599147
Nome20171 26611,820,5149260
Andøy201789011,718,3104163
Gran20172 80411,718,7328524
Granvin201717311,621,42037
Vestre Slidre201740611,621,24786
Grong201745311,517,45279
Sunndal20171 37811,519,8158273
Hægebostad201740911,515,44763
Tvedestrand20171 19211,521,1137252
Nord-Fron20171 06311,519,8122210
Gildeskål201736711,418,84269
20171 32311,419,2151254
Nore og Uvdal201745611,420,65294
Gamvik201716011,326,31842
Alstahaug20171 49111,316,0168239
Ulvik201723111,323,42654
Ullensvang201769011,317,578121
Ringebu201779411,319,590155
Bremanger201773911,218,083133
Lund201777111,217,886137
Nordkapp201757411,117,864102
Songdalen20171 62711,121,6181351
Tokke201743111,118,34879
Sør-Aurdal201757511,116,06492
Vennesla20173 40411,020,0374681
Nord-Aurdal20171 19311,019,2131229
Aremark201728211,022,03162
Vestvågøy20172 47310,918,4270455
Hamarøy201730410,918,13355
Vik201753310,915,95885
Sigdal201769710,920,776144
Brønnøy20171 73010,819,5187337
Kvinesdal20171 36510,817,8147243
Karasjok201750710,722,754115
Os201731810,720,43465
Skjervøy201757510,615,06186
Gulen201747910,616,35178
Modum20172 74810,619,0291522
Hadsel20171 56810,518,7165293
Stryn20171 65410,517,5174289
Siljan201750510,518,65394
Sømna201740410,418,84276
Bindal201728910,416,33047
Meldal201778210,419,181149
Kristiansand201719 83310,418,12 0633 590
Tingvoll201759510,316,16196
Jevnaker20171 40110,317,2144241
Eidskog20171 01610,321,6105219
Norddal201734210,215,53553
Froland20171 39210,216,5142230
Arendal20179 37510,219,39561 809
Ringerike20175 72510,218,65841 065
Hjelmeland201767510,118,168122
Skjåk201739610,119,24076
Gjøvik20175 96010,117,36021 031
Sel20171 08810,020,9109227
Elverum20174 30110,018,0430774
Stange20174 20910,018,1421762
Løten20171 4939,917,9148267
Forsand20173289,822,63274
Bamble20172 8849,819,8283571
Nordre Land20171 2509,817,8123223
Eid20171 4219,715,5138220
Flora20172 6829,715,9260426
Masfjorden20173809,713,93753
Hemsedal20175189,716,25084
Hamar20175 8489,716,4567959
Øksnes20178769,618,884165
Vågan20171 9419,617,2186334
Holtålen20173569,615,73456
Farsund20172 1549,616,9207364
Porsgrunn20177 1209,616,96841 203
Mandal20173 5119,517,6334618
Vestre Toten20172 5809,516,5245426
Rakkestad20171 7329,516,9165293
Nordreisa20171 0429,417,798184
Austrheim20176299,414,85993
Gjerstad20174579,421,24397
Sør-Fron20176359,418,960120
Vestnes20171 2939,318,8120243
Hyllestad20172369,311,42227
Øystre Slidre20176159,313,75784
Bardu20178449,214,278120
Ørskog20174889,216,44580
Askvoll20176339,216,058101
Voss20173 1279,216,5288516
Søgne20172 6759,217,0246455
Dønna20172749,111,72532
Steinkjer20174 5529,118,0414819
Hitra20178769,115,080131
Hareid20171 1609,118,5106215
Gausdal20171 1669,116,9106197
Lom20174519,118,24182
Alvdal20175479,116,85092
Våler20175709,122,152126
Nord-Odal20178999,119,282173
Skiptvet20178919,117,381154
Sortland20172 2119,014,9199329
Lierne20172789,014,72541
Kristiansund20174 8159,016,3433785
Sauda20179559,015,386146
Grimstad20175 2289,017,1471894
Skedsmo201711 8539,016,11 0671 908
Gloppen20171 3068,915,3116200
Kvitsøy20171248,911,31114
Rømskog20171238,918,71123
Namsos20172 8908,815,8254457
Aukra20178108,815,771127
Vanylven20175588,819,249107
Odda20171 2438,816,3109203
Sveio20171 4518,817,7128257
Øvre Eiker20174 0718,815,6358635
Meløy20171 3118,715,0114197
Frosta20175508,717,64897
Kviteseid20174128,714,13658
Salangen20174058,616,83568
Tydal20171408,612,11217
Flekkefjord20171 9578,615,7168307
Båtsfjord20174228,515,23664
Sande20174738,519,74093
Sogndal20171 7238,513,1146226
Osterøy20171 8888,515,2160287
Hol20178148,515,669127
Tynset20171 1778,518,0100212
Sør-Odal20171 4158,515,5120219
Sør-Varanger20171 9778,413,9166275
Lenvik20172 5788,416,6217428
Luster20171 1748,416,099188
Nedre Eiker20175 6168,415,9472893
Østre Toten20172 8338,415,2238431
Lyngen20175088,315,74280
Sørreisa20177518,314,862111
Sørfold20173868,314,83257
Agdenes20173038,314,22543
Volda20171 9048,315,9158303
Selje20175398,312,64568
Lillesand20172 5308,314,4210364
Ullensaker20178 7628,315,57271 358
Snåsa20174278,217,13573
Kvam20171 8488,216,2152299
Stord20174 4038,214,2361625
Hammerfest20172 2778,113,9184317
Flakstad20172358,123,01954
Osen20171618,114,31323
Haugesund20177 7828,115,86301 230
Stavanger201729 1228,113,62 3593 961
Lier20175 8758,113,9476817
Krødsherad20174558,115,63771
Nes20175788,115,74791
Berlevåg20171508,014,71222
Karlsøy20173278,019,02662
Åfjord20176038,014,84889
Fræna20172 2118,016,2177358
Bergen201755 9488,014,34 4768 001
Trysil20171 1038,018,088199
Eidsvoll20175 4858,015,6439856
Aurskog-Høland20173 4228,016,7274571
Ringsaker20176 9157,916,15461 113
Rygge20173 3127,914,5262480
Tana20175117,813,74070
Stjørdal20175 4707,813,7427749
Kvinnherad20172 8777,815,3224440
Bømlo20172 9567,813,4231396
Vindafjord20172 0457,813,0160266
Værøy20171437,713,31119
Fauske20171 8407,714,8142272
Høylandet20172997,715,12345
Sykkylven20171 6997,715,7131267
Molde20175 5347,713,0426719
Strand20173 2297,714,9249481
Bjerkreim20177647,712,75997
Lunner20171 9307,713,0149251
Oppdal20171 4537,614,1110205
Herøy20171 9487,613,9148271
Fusa20179167,614,770135
Ål20179597,616,473157
Sandøy20172557,514,91938
Nesset20175577,512,74271
Finnøy20177627,514,357109
Birkenes20171 3177,515,199199
Verdal20173 1617,415,1234477
Os20175 2087,413,4385698
Vinje20177267,416,854122
Lillehammer20175 3237,412,5394665
Selbu20178207,314,360117
Haram20172 0387,314,5149296
Vågsøy20171 3217,313,396176
Karmøy201710 0057,314,47301 441
Hole20171 5127,310,2110154
Hemnes20178857,214,764130
Grane20172787,213,72038
Orkdal20172 6417,212,5190330
Ørsta20172 3857,212,8172305
Ulstein20172 0227,212,6146255
Naustdal20176497,214,04791
Suldal20179037,213,165118
Balsfjord20171 0317,115,473159
Vikna20171 0577,111,975126
Fitjar20177887,119,056150
Bokn20171847,110,31319
Klepp20174 9047,113,6348667
Sandnes201718 9557,113,11 3462 483
Røros20171 0027,013,570135
Tysvær20172 9227,013,4205392
Nesodden20174 5707,012,4320567
Trøgstad20171 0777,014,175152
Levanger20174 4346,914,4306638
Jølster20177356,913,35198
Eigersund20173 3876,912,6234427
Klæbu20171 5996,813,4109214
Roan20171616,810,61117
Porsanger20177216,714,348103
Nes20174 6556,713,2312614
Lørenskog20178 4886,713,25691 120
Våler20171 3076,79,888128
Råde20171 5436,713,4103207
Marker20176576,717,044112
Kåfjord20173646,614,02451
Harstad20175 0246,613,5332678
Tysfjord20173346,612,62242
Narvik20173 5836,613,6236487
Smøla20173926,614,82658
Lindås20173 8306,613,2253506
Tysnes20175486,611,93665
Etne20179516,612,263116
Sola20176 5306,610,8431705
Audnedal20174386,612,62955
Storfjord20173526,516,22357
Vefsn20172 6286,512,2171321
Ålesund201710 1296,511,36581 145
Sund20171 7986,515,9117286
20175 0036,515,1325755
Nannestad20173 0976,513,9201430
Asker201714 5046,511,39431 639
Midtre Gauldal20171 2746,411,982152
Trondheim201738 6256,412,02 4724 635
Averøy20171 2466,412,680157
Stranda20178666,410,95594
Vågå20177016,415,445108
Frogn20173 2276,411,0207355
Spydeberg20171 2616,414,781185
Skånland20175426,313,13471
Meland20172 1606,312,8136276
Sokndal20177896,316,150127
Hurum20171 8776,312,5118235
Ås20174 3126,312,6272543
Saltdal20179156,216,757153
Lærdal20174036,211,92548
Randaberg20172 7636,211,8171326
Rana20175 2876,112,1323640
Snillfjord20171796,114,01125
Hemne20178756,111,553101
Fjaler20176066,113,43781
Radøy20171 1536,117,070196
Time20174 7366,112,4289587
Rødøy20172856,014,41741
Giske20172 1426,012,0129257
Vestby20174 2026,011,7252492
Hvaler20177506,010,04575
Overhalla20179145,912,154111
Ørland20171 0675,911,863126
Øygarden20171 2025,915,871190
Samnanger20175055,911,13056
Rennesøy20171 3055,99,777127
Kongsberg20175 6895,912,2336694
Bærum201729 6175,99,61 7472 843
Melhus20173 8725,811,1225430