KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links OBS OBS: Vi har problemer med en database. Det betyr at nettstedet i perioder ikke fungerer. Vi arbeider for å løse dette. Beklager
Arbeidsmarked  > Arbeidsledighet > Månedstall > Byer
Modulen rangerer landets byer etter antall og andel arbeidsledige siste måned.
Datagunnlaget er hentet fra NAV  - og omfatter personer registrert som helt arbeidsledige. 
Arbeidsledigheten er målt i antall og som andel av den yrkesaktive befolkningen i alderen 15-74 år.
Modulen oppdateres løpende med nye tall for hver måned.
Fra menyen nedenfor finnes moduler som viser utviklingen for DinRegion og andre regionale sammenlikninger. 
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
  Bakgrunn
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenker til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Hvor er din kommune/region?  > Om tilgang
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     

   Velg Landsdel >>>  

  <<  Velg Landsdel i boksen til venstre for å se bare byer innen valgt landsdel.
     
Tabell 1. Arbeidsledige. Antall og prosentandel av arbeidsstyrken. November 2019 og November 2018.
Region/Kommune 
Fylke 
Andel arbeidsledige. November. Prosent 
Antall arbeidsledige. November 
Endring 2019/2018 
2019 (Descending)
2018 
2019 
2018 
Antall 
Prosent 
Vardø203,84,63948-9-19
Sarpsborg013,43,2899827729
Halden013,32,74743898522
Fredrikstad013,23,21 2681 258101
Moss013,23,250149561
Drammen063,03,21 0521 124-72-6
Arendal092,82,45845028216
Skien082,83,1755829-74-9
Notodden082,72,8162170-8-5
Sandnes112,62,71 0961 125-29-3
Kristiansand102,62,61 2181 187313
Grimstad092,62,630029283
Kristiansund152,52,9305348-43-12
Porsgrunn082,52,6445469-24-5
Stavanger112,42,71 7251 945-220-11
Flekkefjord102,42,7108120-12-10
Risør092,42,57680-4-5
Oslo032,42,59 3679 664-297-3
Vadsø202,32,56979-10-13
Bergen122,32,83 5314 220-689-16
Ringerike062,32,4351376-25-7
Elverum042,21,92332023115
Kongsvinger042,22,5182202-20-10
Steinkjer172,12,123122473
Haugesund112,12,8405529-124-23
Hammerfest202,02,3115136-21-15
Ålesund152,02,3527590-63-11
Kragerø082,03,099147-48-33
Gjøvik052,02,2313335-22-7
Hamar042,02,031831352
Alta201,91,9205211-6-3
Trondheim161,82,01 8832 076-193-9
Molde151,81,9262271-9-3
Mandal101,81,61331181513
Stjørdal171,71,8204223-19-9
Namsos171,71,611210755
Farsund101,71,78285-3-4
Bærum021,71,71 1361 121151
Narvik181,62,1154191-37-19
Flora141,61,9102122-20-16
Lillesand091,61,6898545
Kongsberg061,62,3226330-104-32
Eigersund111,52,1117160-43-27
Tromsø191,41,5610631-21-3
Bodø181,41,4410400103
Lillehammer051,31,319318674
Kilde: NAV  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
OBS: NAV har innført en ny registreringsrutine for arbeidsledige fra november 2019. Den nye rutinen har gitt flere arbeidsledige enn ved tidligere rutine . Statistikken for november er således ikke direkte sammenliknbar med tidligere måneder.
  Andel arbeidsledige. November.  2019. Prosent
The chart showing Innvandrere series.
     
     
Antall arbeidsledige. November.  2019
The chart showing Innvandrere series.
  Endring i antall arbeidsledige. November 2019/2018
The chart showing Innvandrere series.
  Prosentivis endring i antall arbeidsledige. November 2019/2018. Prosent
The chart showing Innvandrere series.
     


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontaktinformasjon      Om Oss