KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links
Utvalgte næringer  > IKT-næringen > Bredbånd > Bedrifter > Byer
Modulen rangerer byer etter antall bredbånd og båndbredde i bedrifter.
Modulen bygger på SSBs "Internettmåling" Denne omfatter ikke mobile bredbåndsabonnement.
Tabell 1 og 2 viser andel og antall bredbåndsabonnement etter overføringshastighet (ved nedlasting).
Fra menyen nedenfor finnes moduler som viser utviklingen for DinRegion og andre regionale sammenlikninger. 
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
Regioner
Konkurrenter
  Bakgrunn
Om Statistikken  > Mer om innholdet i denne modulen
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenke til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     
  
  Velg Landsdel >>>  
 
<<  Velg Landsdel i boksen til venstre for å se  byer bare innen valgt landsdel.

     
Tabell 1. Bredbåndsabonnement i bedrifter etter overføringshastighet. Andel. Prosent. 2018.
Region/Kommune 
År 
Bredbånd i alt 
Bredbånd etter overføringskapasitet. Prosentandel 
<4mb (Descending)
4-8 mb 
8-16 mb 
16-32 mb 
32-64 mb 
64-128 mb 
128+ mb 
Stjørdal2018100,017,917,918,821,411,87,94,2
Mandal2018100,015,514,729,825,09,52,43,2
Lillehammer2018100,014,310,722,326,313,99,33,3
Skien2018100,013,913,725,325,211,97,62,4
Haugesund2018100,013,77,724,831,912,67,42,0
Elverum2018100,012,911,222,126,812,911,52,5
Gjøvik2018100,012,613,224,227,48,89,24,5
Kongsvinger2018100,012,413,323,729,512,96,61,7
Vadsø2018100,012,46,622,631,419,08,00,0
Kongsberg2018100,012,111,323,229,510,211,32,5
Moss2018100,011,514,320,527,814,27,93,8
Alta2018100,011,48,918,538,813,57,51,5
Hammerfest2018100,011,39,931,629,712,33,81,4
Hamar2018100,011,210,022,526,716,49,53,7
Sandnes2018100,011,08,426,626,911,411,04,7
Fredrikstad2018100,010,813,022,927,213,48,93,7
Sarpsborg2018100,010,614,823,022,416,29,23,8
Lillesand2018100,010,515,229,525,79,77,22,1
Ringerike2018100,010,314,026,129,79,87,03,0
Trondheim2018100,010,311,219,128,013,813,04,7
Molde2018100,010,28,829,631,412,44,92,8
Kristiansand2018100,010,210,318,831,716,210,02,8
Porsgrunn2018100,010,011,322,030,512,89,53,8
Bodø2018100,09,98,421,730,322,85,91,1
Kristiansund2018100,09,710,417,128,715,116,82,2
Flekkefjord2018100,09,314,823,227,415,68,41,3
Stavanger2018100,08,96,423,426,316,613,15,2
Arendal2018100,08,913,025,928,810,710,02,7
Eigersund2018100,08,913,023,528,418,65,91,6
Tromsø2018100,08,77,817,229,517,612,96,4
Bærum2018100,08,510,222,320,620,012,55,9
Bergen2018100,08,510,327,626,611,310,35,4
Steinkjer2018100,08,47,818,224,912,015,613,1
Drammen2018100,08,49,327,127,514,19,04,6
Farsund2018100,08,314,130,228,68,35,25,2
Flora2018100,08,312,919,233,312,610,43,4
Oslo2018100,08,28,120,224,116,613,69,1
Risør2018100,08,217,039,218,19,47,01,2
Ålesund2018100,08,05,214,428,828,59,85,4
Narvik2018100,07,910,722,237,214,66,01,5
Notodden2018100,07,810,321,936,912,86,93,4
Namsos2018100,07,68,027,624,88,314,79,0
Grimstad2018100,07,312,335,620,59,613,61,0
Vardø2018100,07,05,317,557,910,51,80,0
Kragerø2018100,06,46,831,342,37,93,81,5
Halden2018100,06,27,819,527,722,79,86,4
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Andel bredbånd med båndbredde under 4 mb. Prosent. 2018.
The chart showing Igangsatt series.
     
     
Tabell 2. Bredbåndsabonnement i bedrifter etter overføringshastighet. Antall. 2018.
Region/Kommune 
År 
Bredbånd i alt 
Bredbånd etter overføringskapasitet. Antall 
<4mb (Descending)
4-8 mb 
8-16 mb 
16-32 mb 
32-64 mb 
64-128 mb 
128+ mb 
Oslo201818 3911 5151 4943 7144 4313 0622 4951 680
Bergen20187 0996037301 9591 887804730386
Trondheim20183 9834104467591 114550516188
Stavanger20183 119279201731819517409163
Bærum20182 987254304667615598372177
Fredrikstad20181 77819223140848423915866
Kristiansand20181 86519119235059230218652
Sandnes20181 61017713542943318317776
Tromsø20181 881163146324554331242121
Drammen20181 92816217952353127217388
Skien20181 1471601572902891368728
Ålesund20181 6541328623847647116289
Haugesund2018945129732343011197019
Sarpsborg20181 17212417327026219010845
Bodø20181 2271211032663722807213
Lillehammer2018777111831732041087226
Hamar2018973109972192601609236
Gjøvik2018793100105192217707336
Moss2018789911131622191126230
Ringerike201883486117218248825825
Arendal201892883121240267999325
Stjørdal201845782828698543619
Kristiansund2018815798513923412313718
Porsgrunn20187677787169234987329
Alta2018616705511423983469
Elverum20185116657113137665913
Molde20186156354182193763017
Kongsberg20185226359121154535913
Kongsvinger2018482606411414262328
Steinkjer201864254501171607710084
Halden201887454681702421988656
Narvik2018535425711919978328
Mandal2018252393775632468
Grimstad201847835591709846655
Flora2018412345379137524314
Namsos20184353335120108366439
Eigersund201837033488710569226
Lillesand20182372536706123175
Notodden2018320253370118412211
Hammerfest2018212242167632683
Flekkefjord20182372235556537203
Vadsø2018137179314326110
Kragerø201826517188311221104
Farsund201819216275855161010
Risør20181711429673116122
Vardø201857431033610
Kilde: Statistisk sentralbyrå - SSB  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
  Andel bredbånd med båndbredde 64 mb og høyere. Prosent. 2018.
The chart showing Igangsatt series.
     


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontaktinformasjon      Om Oss