KommuneProfilen   ...Statistikk og nøkkeltall for din kommune  Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links   
Skip Navigation Links OBS OBS: Vi legger om til ny 2020-kommunestruktur. Derfor: Sidene kan laste tregt en stund fremover - og i perioder ikke fungere. Beklager
Arbeidsmarked  > Arbeidsledighet og arbeidsmarkedstiltak > Innvandrere > Byer
Modulen sammenlikner byer mht arbeidsledighet og arbeidsmarkedstiltak samlet - og for innvandrere.
Arbeidsmarkedsledighet og -tiltak er målt i antall personer og som andel av samlet befolkning i alderen 15-74 år.
Innvandrerne er brudt ned etter landbakgrunn
Sammenlikninger er gjort mot den "etnisk norske" befolkningen.
Fra menyen nedenfor finnes moduler som viser utviklingen for DinRegion og andre regionale sammenlikninger. 
Skip Navigation Links
DinRegion
Sammenlikne
Byer
  Bakgrunn
Datagrunnlag  > Beskrives her - med lenker til SSB
Oppdateringer  > Neste oppdateringer
Hvor er din kommune/region?  > Om tilgang
Modultyper  > Moduler med andre perspektiver
Mobil og nettbrett  > Brukertips for mobil finner du her
Kontakt oss  > Her finner du kontaktinformasjoner
     

   Velg Landsdel >>>  

  <<  Velg Landsdel i boksen til venstre for å se bare byer innen valgt landsdel.
     
Tabell 1. Arbeidsledighet og arbeidsmarkedstiltak for innvandrere og etnisk norske. Antall og andel. Valgte regioner. 1. kvartal 2019.
Region/Kommune 
Andel ledige+på tiltak. Prosent*) 
Antall ledige og på arbeidsmarkedstiltak 
I alt (Descending)
Innvandrere 
Etnisk norske 
I alt 
Innvandrere 
Etnisk norske 
Vardø4,24,94,0691653
Sarpsborg2,96,82,01 204513691
Kristiansund2,86,32,2515154361
Drammen2,86,11,61 471845626
Fredrikstad2,87,31,91 740774966
Vadsø2,75,12,21234083
Skien2,76,42,01 105413692
Sandnes2,66,11,71 515765750
Arendal2,66,42,0868302566
Moss2,66,21,7651312339
Stavanger2,55,41,72 6041 2371 367
Grimstad2,55,22,1439133306
Kragerø2,55,22,220048152
Bergen2,45,71,75 1502 1922 958
Haugesund2,44,91,8675254421
Notodden2,46,51,722179142
Oslo2,44,61,412 6777 3535 324
Halden2,46,11,8575202373
Hammerfest2,35,01,618481103
Steinkjer2,36,91,9379105274
Porsgrunn2,34,81,9625172453
Flekkefjord2,25,81,51445787
Kristiansand2,25,01,61 541609932
Ålesund2,15,41,5777314463
Risør2,15,21,71103278
Ringerike2,15,61,4475197278
Alta2,04,61,630882226
Trondheim1,94,91,32 8831 1821 701
Molde1,96,11,3390169221
Flora1,94,01,617149122
Eigersund1,96,31,220792115
Hamar1,95,51,3439178261
Lillesand1,84,21,514440104
Narvik1,74,41,323481153
Stjørdal1,75,31,431091219
Farsund1,74,61,41233588
Kongsberg1,73,51,3348121227
Elverum1,74,51,427781196
Kongsvinger1,74,11,423573162
Bodø1,64,71,2634202432
Namsos1,64,61,315743114
Mandal1,64,01,319157134
Gjøvik1,64,21,2384143241
Bærum1,63,61,01 495751744
Tromsø1,52,91,2878265613
Lillehammer1,12,90,923780157
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
*) Andel av befolkningen 15-74 år
  Andel ledige og på tiltak. Innvandrere i alt. 1.kv 2019. Prosent
The chart showing Innvandrere series.
     
     
Tabell 2. Arbeidsledighet og arbeidsmarkedstiltak - etter etnisk bakgrunn. Antall og andel. Valgte regioner. 1. kvartal 2019.
Region/Kommune 
Andel på arbeidsmarkedstiltak. Prosent*) 
Antall på arbeidsmarkedstiltak 
Innvandrere i alt (Descending)
Vestlige innvandrere 
Ikke vestlige innvandrere 
Etnisk norske 
Innvandrere i alt 
Vestlige innvandrere 
Ikke-vestlige innvandrere 
Etnisk norske 
Vardø4,25,04,54,01610353
Sarpsborg2,95,27,72,0513134379691
Kristiansund2,84,87,92,21545995361
Drammen2,85,76,31,6845257588626
Fredrikstad2,85,68,11,9774210564966
Vadsø2,73,35,72,24052683
Skien2,74,87,22,0413103310692
Sandnes2,65,76,51,7765352413750
Arendal2,66,16,52,0302129173566
Moss2,64,96,91,731295217339
Stavanger2,54,36,31,71 2374378001 367
Grimstad2,55,64,92,11336568306
Kragerø2,54,45,92,2481719152
Bergen2,45,26,11,72 1929401 2522 958
Haugesund2,43,76,11,825496158421
Notodden2,44,77,91,7792455142
Oslo2,43,55,21,47 3532 0225 3315 324
Halden2,43,87,91,820254148373
Hammerfest2,35,44,71,6813942103
Steinkjer2,33,98,81,91052481274
Porsgrunn2,33,45,71,91724175453
Flekkefjord2,27,73,71,557401787
Kristiansand2,24,45,31,6609171438932
Ålesund2,14,86,01,5314158156463
Risør2,15,35,21,732121278
Ringerike2,14,46,61,419771126278
Alta2,03,75,41,6823052226
Trondheim1,93,65,81,31 1823718111 701
Molde1,94,67,41,316955114221
Flora1,93,54,41,6491825122
Eigersund1,94,18,51,2923062115
Hamar1,94,76,01,317856122261
Lillesand1,81,95,91,540832104
Narvik1,73,75,11,3813334153
Stjørdal1,73,06,51,4911873219
Farsund1,72,56,41,43592688
Kongsberg1,72,94,11,31214675227
Elverum1,72,85,51,4811951196
Kongsvinger1,73,44,51,4732241162
Bodø1,64,64,81,220283119432
Namsos1,62,75,61,343721114
Mandal1,63,54,41,3572037134
Gjøvik1,63,84,51,21434379241
Bærum1,63,14,21,0751309442744
Tromsø1,52,43,41,2265118147613
Lillehammer1,11,44,00,9801456157
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: KommuneProfilen
*) Andel av befolkningen 15-74 år
  Andel ledige og på tiltak. Ikke-vestlige innvandrere. 1.kv 2019. Prosent
The chart showing Innvandrere series.
     
     
Andel ledige og på tiltak i alt. (Innvandrere + etnisk norske). 1. kv 2019. Prosent
The chart showing Innvandrere series.
  Andel ledige og på tiltak. Etnisk norske. 1.kv 2019. Prosent
The chart showing Innvandrere series.
  Andel ledige og på tiltak. Vestlige innvandrere. 1.kv 2019. Prosent
The chart showing Innvandrere series.
     


OmKommuneProfilen      Oppdateringer      Datagrunnlag      Regionale Inndelinger      Hjelp

 Kontaktinformasjon      Om Oss